słuchawki bezprzewodowe Huawei FreeBuds Lite (fot. Huawei)

Bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeBuds Lite są już dostępne w Polsce

Huawei zaprezentował słuchawki bezprzewodowe Huawei FreeBuds Lite podczas tej samej konferencji, na której zadebiutowały flagowe P30 i P30 Pro. Jeśli wówczas Was one zainteresowały, to już możecie je kupić bez problemu w Polsce.

Zanim przejdziemy do Huawei FreeBuds Lite, pozwolę sobie przypomnieć, że na początku kwietnia producent zapowiedział, iż w maju do sprzedaży w Polsce trafią słuchawki Huawei FreeLace, które wyróżniają się przede wszystkim bardzo długim czasem pracy na pojedynczym ładowaniu (nawet do 18 godzin!) oraz innowacyjnym sposobem parowania HiPair za pośrednictwem portu USB-C (wymagane jest jednak urządzenie z systemem EMUI 9.1).

Sugerowaną cenę słuchawek Huawei FreeLace ustalono w Polsce na 339 złotych. Dla porównania, w Europie mają one kosztować nieco więcej, bo 99 euro (równowartość ~425 złotych). Klienci dostaną do wyboru trzy wersje kolorystyczne: czarną, zieloną i pomarańczową (biała nie trafi do sprzedaży w naszym kraju).

Innowacyjne słuchawki Huawei FreeLace trafią do sprzedaży w Polsce w maju. Znamy cenę

Słuchawki bezprzewodowe Huawei FreeBuds Lite – specyfikacja, cena

W przeciwieństwie do Huawei FreeLace, Huawei FreeBuds Lite są słuchawkami bezprzewodowymi, podobnymi do AirPods od Apple. Każdą z nich wyposażono w membranę o średnicy 7 mm i dotykowy panel, pozwalający sterować wybranymi funkcjami: dwukrotne tapnięcie lewej uruchamia asystenta głosowego, podczas gdy prawej włącza/wyłącza odtwarzanie muzyki. Tym samym sposobem można też odebrać i zakończyć połączenie głosowe.

słuchawki bezprzewodowe Huawei FreeBuds Lite (fot. Huawei)

Obie słuchawki wyposażono także w dwa mikrofony, które pozwalają skuteczniej eliminować hałasy z otoczenia. Dodatkowym udogodnieniem jest mechanizm automatycznie zatrzymujący odtwarzanie muzyki po wyjęciu Huawei FreeBuds Lite z ucha (opiera się on o wbudowany czujnik podczerwieni).

Słuchawki dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej. W zestawie znajdują się trzy pary wymiennych nakładek oraz jedna sportowych. Według deklaracji producenta, Huawei FreeBuds Lite mogą pracować łącznie przez 12 godzin, aczkolwiek jest to czas uwzględniający doładowywanie w dedykowanym etui – pojedyncze wystarczy na do 3 godzin pracy, natomiast 15-minutowe na 90 minut działania.

słuchawki bezprzewodowe Huawei FreeBuds Lite (fot. Huawei)

Huawei FreeBuds Lite są także odporne na delikatne opady i pot (IPX4).

Sugerowaną cenę słuchawek Huawei FreeBuds Lite ustalono na 469 złotych. Dostępne są one m.in. w sklepie Media Expert w kolorze czarnym oraz białym.

Źródło: Huawei