Reklama
słuchawki Huawei FreeLace Pro wireless earphones
Huawei FreeLace Pro (źródło: Huawei)

Huawei FreeLace Pro to bardzo ciekawe i zaawansowane słuchawki z ANC

Huawei stracił w oczach wielu osób przez to, że jego nowe smartfony i tablety pozbawione są dostępu do aplikacji i usług Google. Marka ma jednak w swojej ofercie wiele innych, ciekawych urządzeń. Teraz do tego grona dołączają słuchawki Huawei FreeLace Pro.

Reklama

Słuchawki Huawei FreeLace zadebiutowały oficjalnie pod koniec marca 2019 roku, na tej samej konferencji, podczas której zaprezentowano flagowe Huawei P30 i P30 Pro. Po prawie 1,5 roku dołączają do nich nowe Huawei FreeLace Pro, które mają wiele ciekawego do zaoferowania.

Specyfikacja Huawei FreeLace Pro

Niewątpliwie najważniejszą funkcją w przypadku tych słuchawek jest Aktywna Redukcja Hałasu (ANC). Opiera się na działaniu dwóch mikrofonów o wysokiej czułości, które na bieżąco analizują środowiskowy hałas na zewnątrz i wewnątrz ucha, a także 14-mm ruchomej cewki o niskiej częstotliwości, mającej za zadanie generować fale, redukujące szumy.

Dzięki temu redukcja hałasu ma być bardzo skuteczna, jednak w razie potrzeby użytkownik może włączyć tryb przepuszczania dźwięków otoczenia, aby wiedział, co się wokół niego dzieje – wystarczy, że dotknie i przytrzyma palec na lewej słuchawce.

słuchawki Huawei FreeLace Pro wireless earphones
Huawei FreeLace Pro (źródło: Huawei)

Właściciele tych słuchawek będą również mogli skorzystać z trybu e-sportowego, po włączeniu którego dźwięk ma być przekazywany z jeszcze niższym opóźnieniem, sięgającym nawet 150 ms.

Huawei zadbał także o to, aby korzystanie ze słuchawek było proste i intuicyjne. Właściciele smartfonów marki będą mogli je szybko sparować z urządzeniem, podłączając wbudowane we FreeLace Pro złącze USB-C do portu w smart-telefonie lub tablecie (jednocześnie musi być uruchomiony moduł Bluetooth). Do tego dodano też opcję szybkiego przełączania się pomiędzy sprzętami – wystarczy dwukrotnie wcisnąć klawisz zasilania (na boku), aby połączyć się z ostatnio podłączonym urządzeniem.

słuchawki Huawei FreeLace Pro wireless earphones USB-C connection
Huawei FreeLace Pro (źródło: Huawei)

W słuchawkach ukryto także magnesy, dzięki którym można je złączyć po wyjęciu z uszu. W takiej sytuacji automatycznie zatrzymane zostanie odtwarzanie muzyki. Po rozłączeniu ponownie zacznie się jej odtwarzanie, a ponadto w taki sposób użytkownik będzie mógł też szybko odebrać połączenie głosowe na słuchawkach.

Według deklaracji producenta, Huawei FreeLace Pro na pojedynczym ładowaniu mają odtwarzać muzykę nawet do 24 godzin (lub do 16 godzin z włączoną ANC). Słuchawki obsługują też technologię szybkiego ładowania – 5 minut ładowania ma wystarczyć na 5 godzin działania. Co ciekawe, jako źródło zasilania można wykorzystać również smartfon.

Cena Huawei FreeLace Pro

Cena Huawei FreeLace Pro została ustalona w Chinach na 599 juanów (równowartość ~330 złotych). Słuchawki dostępne będą w ojczyźnie Huawei w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, zielonej i białej.

Na razie nie wiadomo, czy trafią również do Polski, ale gdyby tak się stało, ich cena prawdopodobnie oscylowałaby wokół 500 złotych. To dość sporo, jednak specyfikacja Huawei FreeLace Pro jest naprawdę dobra (szczególnie, jeśli ktoś ma smartfon Huawei) i taka kwota byłaby uzasadniona.

Dla przypomnienia, słuchawki Huawei FreeLace zadebiutowały w Polsce w cenie 339 złotych.