Huawei Eyewear (fot. Huawei Mobile)

Huawei zaprezentował nowe wersje smartwatcha Huawei Watch GT oraz… inteligentne okulary

Gwoździem dzisiejszej konferencji Huawei była premiera flagowych Huawei P30 i P30 Pro. Producent przy okazji zaanonsował również jednak szereg innych produktów, w tym nowe wersje smartwatcha Huawei Watch GT oraz inteligentne okulary. Ale po kolei.

Reklama

Pearl Pink Glamourous Case dla Huawei P30 Pro

W pierwszej kolejności Huawei zaprezentował Pearl Pink Glamourous Case dla Huawei P30 Pro, czyli etui pokryte kryształkami Swarovskiego.

Reklama
Pearl Pink Glamourous Case dla Huawei P30 Pro (fot. Huawei Mobile)

Producent przygotował także Special Edition Gift Box dla Huawei P30 Pro, czyli specjalne opakowanie prezentowe w podobnym stylu co widoczne powyżej etui.

Huawei P30 Pro Special Edition Gift Box (fot. Huawei Mobile)

Dla fanów mniej błyszczących etui Huawei stworzył natomiast Flip Case, Wallet Case i Stylish Case. Producent pomyślał też o specjalnym pokrowcu Dive Case, który umożliwia korzystanie ze smartfona pod wodą (do 10 metrów).

Flip Case, Wallet Case, Stylish Case i Dive Case (fot. Huawei Mobile)

Huawei 12000 40 W SuperCharge Power Bank

Power bank ma pojemność 12000 mAh i obsługuje superszybkie ładowanie o mocy nawet 40 W zarówno w jedną, jak i drugą stronę. Bank energii może ładować smartfony, laptopy oraz wearables – w każdym przypadku indywidualnie dobiera parametry ładowania, aby proces przebiegał z zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa.

Słuchawki Huawei FreeLace

Aby sparować słuchawki ze smartfonem, wystarczy je podpiąć do portu USB-C w urządzeniu. Co ciekawe, za pośrednictwem tego samego złącza inteligentny telefon może ładować Huawei FreeLace. Na pojedynczym ładowaniu słuchawki mogą grać nieprzerwanie przez nawet 18 godzin, natomiast 5-minutowe ładowanie wystarczy na czterogodzinne odtwarzanie muzyki.

Kabel łączący słuchawki jest wykonany z metalu, który zapamiętuje kształt, więc można go dopasować do szyi. W kopułkach znajdują się zaś magnesy, umożliwiające ich złączenie po wyjęciu z uszu, aby nie fruwały na wszystkie strony na klatce piersiowej. Po rozłączeniu słuchawki automatycznie łączą się zaś ze smartfonem lub komputerem, z którym wcześniej zostały sparowane.

Słuchawki Huawei FreeLace dostępne będą w czterech kolorach: zielonym, czerwonym, białym i czarnym.

Słuchawki Huawei FreeBuds Lite

To z kolei słuchawki prawdziwie bezprzewodowe, które zapewniają dźwięk stereo i mogą pracować przez nawet 12 godzin, jeśli będą doładowywane w międzyczasie za pomocą dedykowanego etui. Do tego charakteryzują się odpornością na kurz i wodę zgodnie z kryteriami standardu IP4X.

Słuchawki Huawei FreeBuds Lite (fot. Huawei Mobile)

Słuchawki Huawei FreeBuds Lite będą dostępne w kolorze białym i czarnym.

Huawei Watch GT

Jest to odświeżona wersja zaprezentowanego w 2018 roku smartwatcha Huawei Watch GT. Będzie ona dostępna w dwóch wariantach. Pierwszy zaoferuje kopertę o średnicy 46 mm i pasek w kolorze pomarańczowym lub zielonym. Model ten ma pracować na pojedynczym ładowaniu do dwóch tygodni.

Druga wersja ma natomiast kopertę o średnicy 42 mm i pasek w kolorze białym lub czarnym. Tutaj jednak czas pracy na pojedynczym ładowaniu wyniesie „tylko” maksymalnie jeden tydzień (zamiast dwóch).

Przy okazji Huawei poinformował o uruchomieniu sklepu z tarczami do Huawei Watch GT oraz udostępnieniu nowego trybu treningu – Triathlon.

Huawei Eyewear

Inteligentne okulary będą dostępne w różnych wersjach, zarówno z przezroczystymi, jak i ciemnymi (przeciwsłonecznymi) szkłami. Są one pyło- i wodoszczelne (IP67). Co ciekawe, nie mają żadnych przycisków ani złącz. Na ich wyposażeniu znajdują się m.in. dwa głośniki, więc z powodzeniem mogą zastąpić słuchawki (dźwięk odtwarzany jest w stereo). Z kolei dzięki dwóm mikrofonom można przez nie także rozmawiać (producent nie zapomniał o funkcji redukcji hałasów z otoczenia).

Huawei Eyewear (fot. Huawei Mobile)

Jeśli natomiast zastanawiacie się, w jaki sposób ładuje się okulary Huawei Eyewear, to robi się to w specjalnym etui z wykorzystaniem technologii NFC (do ładowania etui służy złącze USB-C).

Huawei Eyewear (fot. Huawei Mobile)

Huawei Eyewear mają trafić na rynek w lipcu 2019 roku, aczkolwiek termin ten nie jest jeszcze pewny na 100%.

Ceny

  • Huawei FreeLace – 99 euro
  • Huawei Watch GT 42 mm Elegant – 229 euro
  • Huawei Watch GT 46 mm Active – 249 euro
  • Huawei 12000 40 W SuperCharge Power Bank – 99 euro
  • Huawei FreeBuds Lite – 119 euro
fot. Huawei Mobile

Źródło: Huawei Mobile