Słuchawki Huawei FreeLace (fot. Huawei Mobile)

Innowacyjne słuchawki Huawei FreeLace trafią do sprzedaży w Polsce w maju. Znamy cenę

Huawei zaprezentował FreeLace tego samego dnia, co flagowe P30 i P30 Pro. Przedsprzedaż smartfonów wystartowała chwilę po zakończeniu konferencji, podczas gdy słuchawki trafią do sklepów dopiero w przyszłym miesiącu. Producent jednak już teraz zdecydował się ujawnić ich polską cenę.

Reklama

Cena słuchawek Huawei FreeLace w Polsce

Ta w euro została bowiem podana od razu po prezentacji – ustalono ją na 99 euro. Przy obecnym kursie euro po bezpośrednim przeliczeniu jest to równowartość ~425 złotych. Sporą niespodzianką jest więc, że w Polsce słuchawki Huawei FreeLace będą kosztować… 339 złotych, co jest równowartością ~78,5 euro. Rzadko się zdarza, aby producenci decydowali się sprzedawać u nas coś taniej niż na Zachodzie.

Reklama

To jednak nie jedyna taka sytuacja, ponieważ w Polsce tańsze są także Huawei P30 6 GB/128 GB i Huawei P30 Pro 6 GB/128 GB. Pierwszy z ww. kosztuje w Europie 799 euro, natomiast drugi 899 euro. Po bezpośrednim przeliczeniu jest to równowartość – odpowiednio – około 3425 i 3855 złotych, a w naszym kraju za te smartfony trzeba zapłacić – odpowiednio – 2999 i 3799 złotych.

Specyfikacja słuchawek Huawei FreeLace

To pierwsze takie słuchawki w ofercie Huawei. Są one wyjątkowe pod tym względem, że wystarczy wpiąć złącze USB-C do smartfona z nakładką EMUI 9.1, aby je sparować z urządzeniem bez konieczności przeprowadzania tego procesu w standardowy sposób (technologia ta nazywa się HiPair).

To samo złącze służy także do ładowania słuchawek – energia pobierana jest ze sprzętu, do którego zostaną podpięte (może to być zarówno smartfon, jak i tablet czy laptop). Bateria w Huawei FreeLace ma pojemność 120 mAh i wystarczy nawet na 18 godzin ciągłego odtwarzania muzyki. Z kolei pięciominutowe ładowanie ma zapewnić aż cztery godziny dodatkowej pracy.

Słuchawki Huawei FreeLace wyposażone są w głośniki z 9,2 mm membraną dynamiczną, które – według deklaracji producenta – zapewniają wysoką jakość odtwarzanego dźwięku. W mikrofonie zastosowano natomiast dodatkowy kanał wentylacyjny, co ma w znaczący sposób zmniejszyć negatywny wpływ wiatru na rejestrację głosu.

W kopułkach Huawei FreeLace umieszczono magnesy, dzięki którym można je złączyć po wyjęciu z ucha – wtedy też automatycznie przechodzą w stan uśpienia. Po rozłączeniu od razu natomiast zaczynają odtwarzać muzykę. Z kolei naciśnięcie słuchawek przez dwie sekundy aktywuje asystenta głosowego, a podwójne stuknięcie zmienia odsłuchiwany materiał audio.

Dostępność słuchawek Huawei FreeLace w Polsce

Huawei poinformował, że słuchawki Huawei FreeLace trafią do sprzedaży w naszym kraju w maju 2019 roku i będą dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, zielonej i pomarańczowej. Wychodzi więc na to, że białe w Polsce się nie pojawią (a taki wariant także zapowiedziano w zeszłym tygodniu).

Źródło: informacja prasowa