Huawei FreeBuds 5i
Huawei FreeBuds 5i (fot. Huawei)

Huawei FreeBuds 5i – zadebiutował następca udanych, niedrogich słuchawek z ANC

Słuchawki bezprzewodowe na dobre rozgościły się na rynku – do tego stopnia, że niektórym producentom aż wstyd prezentować jakiekolwiek przewodowe rozwiązanie, o ile nie chodzi o zestawy gamingowe. Huawei ma dla nas coś nowego z kategorii TWS.

Huawei FreeBuds 5i – nowe, lepsze, lżejsze

Huawei ma dla nas następną generację słuchawek FreeBuds. Po ubiegłorocznych FreeBuds 4i, przyszedł czas na FreeBuds 5i. Poprawiono w nich konstrukcję pchełek, poddano ich kuracji odchudzającej i zadbano o lepszą aktywną redukcję szumów otoczenia.

Huawei FreeBuds 5i

Nowy model poręcznego akcesorium jest w stanie redukować hałasy nawet o natężeniu 42 dB. W takim trybie działania, pozwoli na pracę przez 6 h. Wyłączając ANC, jesteśmy w stanie wydłużyć czas słuchania muzyki do 7,5 h. Nie jest to jakiś rekord.

Mało tego, FreeBuds 4i mogły działać do 10 godzin bez ANC, więc mamy tu jednak pewien regres. Czas działania można wydłużyć, doładowując słuchawki za pomocą etui – do 28 godzin (18,5 godziny z ANC). Etui dysponuje akumulatorem 410 mAh. Po 15 minutach ładowania przez USB-C, możemy liczyć na nawet 4 godziny dalszego słuchania.

Mniejsza pojemność baterii, wynosząca 55 mAh, podyktowana jest bardziej kompaktową, lżejszą obudową. Słuchawki mają wymiary 30,9 x 23,9 x 21,7 mm i ważą po 4,6 g – są więc lżejsze od poprzedników o mniej więcej 1/4.

Huawei FreeBuds 5i łączą się ze smartfonem za pomocą Bluetooth 5.2 i generują dźwięk za pomocą 10-milimetrowych, polimerowych przetworników. Latencja przesyłu sygnału wynosi 94 ms. Pchełki obsłużymy za pomocą poleceń dotykowych.

Cena i dostępność Huawei FreeBuds 5i

Jak na razie, nic nam nie wiadomo o dostępności FreeBuds 5i w Polsce, ale biorąc pod uwagę, że poprzedni model jest dostępny w sprzedaży w naszym kraju, należałoby się także spodziewać polskiej premiery akcesorium zaprezentowanego dziś w Chinach.

Na Dalekim Wschodzie za nowe słuchawki trzeba zapłacić 599 juanów, czyli równowartość 385 złotych. Sprzedaż rozpocznie się tam 18 czerwca.