słuchawki Huawei FreeBuds 4i TWS earphones
Huawei FreeBuds 4i (źródło: Huawei)

Niespodziewana premiera od Huawei – słuchawki FreeBuds 4i z aktywną redukcją hałasu

Huawei ma już w swojej ofercie dość sporo słuchawek bezprzewodowych, ale regularnie wprowadza na rynek kolejne. Ostatnio trafiły na niego nauszne FreeBuds Studio, natomiast teraz (nieoczekiwanie) oficjalnie zadebiutowały prawdziwie bezprzewodowe Huawei FreeBuds 4i.

Specyfikacja Huawei FreeBuds 4i

Na pierwszy rzut oka nowe słuchawki Huawei są bardzo podobne do AirPods Pro od Apple. To jednak nic szczególnie zaskakującego, ponieważ takie same analogie nietrudno dostrzec również w przypadku FreeBuds 3 i AirPods. Z drugiej strony, faktem jest, że większość słuchawek TWS wygląda identycznie, gdyż producenci nieszczególnie chętnie silą się na większą oryginalność pod względem designu.

Najważniejsze jest jednak to, co oferują nowe słuchawki prawdziwie bezprzewodowe Huawei – a trochę tego jest. Producent podkreśla, że charakteryzuje je ergonomiczny design 3D, dzięki czemu (również za sprawą niewielkiej wagi – 5,5 grama) dobrze dopasowują się do ucha i siedzą w nim pewnie. Ponadto specyfikacja Huawei FreeBuds 4i obejmuje też aktywną redukcję hałasów otoczenia, która ma pozwolić użytkownikowi cieszyć się odtwarzanym dźwiękiem nawet w bardziej hałaśliwych miejscach bez konieczności znacznego zwiększania głośności.

Huawei zadbał także o to, aby rozmowy były wysokiej jakości, a głos użytkownika maksymalnie czysty i dobrze słyszalny. Odpowiada za to technologia dwóch mikrofonów i specjalna, „wiatroodporna” struktura designu słuchawek oraz algorytmy sztucznej inteligencji.

Użytkownicy Huawei FreeBuds 4i z pewnością docenią również możliwość szybkiego przełączania się pomiędzy trybem całkowitego odcięcia od otoczenia i trybem, który przepuszcza jego dźwięki do ucha – wystarczy dłużej przytrzymać palec na słuchawce, nie trzeba ich zatem wyjmować z uszu.

Huawei zapewnia też, że Huawei FreeBuds 4i mogą odtwarzać dźwięk nieprzerwanie przez nawet 10 godzin (bez włączonej ANC), a 10-minutowe ładowanie zapewni dodatkowe 4 godziny.

Cena Huawei FreeBuds 4i, dostępność

Cena Huawei FreeBuds 4i została ustalona w Chinach na 499 juanów, co jest równowartością ~280 złotych. Huawei przyjmuje już zamówienia przedpremierowe na nowe słuchawki w swoim sklepie internetowym vmall. Na tę chwilę dostępne są jedynie dwie wersje kolorystyczne: biała i czarna, ale w przyszłości do sprzedaży trafi też trzecia – czerwona.