Reklama
smartfon Honor V40 Lite 5G smartphone
Honor V40 Lite (źródło: Honor)

Honor V40 Lite to kolejne, bardzo ładne uderzenie marki Honor po rozwodzie z Huawei

Honor po oddzieleniu się od Huawei zyskał całkowitą niezależność. To spowodowało, że chiński producent zaczął mieć ambitne plany produkcyjne – większe niż te, które ma jego była firma-matka. Aby móc je realizować, trzeba jednak wprowadzać na rynek kolejne urządzenia i to właśnie ma miejsce. Poznajcie jego nowy smartfon Honor V40 Lite i tablet Honor Tab 7.

Reklama

Specyfikacja Honor V40 Lite, cena

Najnowszy przedstawiciel marki, model Honor V40 Lite, wyposażony jest zakrzywiony, 6,57-calowy ekran OLED o rozdzielczości Full HD+, który odświeża obraz z częstotliwością 90 Hz. Warto wspomnieć, że dotyk będzie próbkowany z częstotliwością 240 Hz, co powinno jeszcze bardziej przełożyć się na wrażenie płynności. Aparat 32 Mpix do selfie został umieszczony w górnej części ekranu, w wycentrowanym otworze. Ponadto został pod nim ukryty również czytnik linii papilarnych.

Na tyle urządzenia znalazł się główny aparat o rozdzielczości 64 Mpix, a także ultraszerokokątny z sensorem 8 Mpix. Za wspieranie tego zestawu odpowiada aparat 2 Mpix do makrofotografii i tej samej wielkości moduł, zbierający dane o głębi ostrości.

Honor V40 Lite
Honor V40 Lite (źródło: Honor)

Za napędzanie modelu Honor V40 Lite odpowiada procesor MediaTek Dimensity 800U, wspomagany przez 8 GB RAM. Pamięć masowa ma pojemność, w zależności od wersji, 128 GB lub 256 GB i nie można jej rozbudować przy pomocy kart pamięci.

Specyfikacja Honor V40 Lite obejmuje też akumulator o nieimponującej na pierwszy rzut oka pojemności 3800 mAh. W tej chwili ciężko przewidzieć czas pracy – nie będzie to z pewnością jego najmocniejszy punkt, ale powodów do narzekania również nie powinno być. Zapowiada się na typowego średniaka w tym względzie. Sytuację z pewnością poprawi szybkie ładowanie o mocy do 66 W, a odpowiednia ładowarka będzie dołączana do zestawu. Według producenta, pełne naładowanie pustej baterii powinno być możliwe w około 35 minut.

Honor V40 Lite
Specyfikacja Honor V40 Lite obejmuje ładowanie z mocą do 66 W (źródło: Honor)

Smartfon pod względem łączności wypada całkiem nieźle. Mamy tutaj obsługę sieci 5G, dual SIM, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.1 i wbudowany GPS. Nie zabrakło również modułu NFC, co z pewnością będzie dodatkowym plusem urządzenia.

O ile dotychczasowo wymieniona specyfikacja Honor V40 Lite nie wygląda źle, to teraz czas na jej gorszą stronę. Smartfon debiutuje na rynku z Androidem 10 i nakładką Magic UI 4.0. Trochę to dziwna decyzja, aby pakować w urządzenie nieaktualną wersję systemu, ale być może to nadal pokłosie restrykcji nałożonych jeszcze za czasów Huaweia.

Honor V40 Lite
Honor V40 Lite będzie dostępny w trzech kolorach (źródło: Honor)

Honor V40 Lite jest dostępny w kolorach czarnym, pastelowym gradiencie i zielonym. Cena w Chinach została ustalona na poziomie 2999 juanów (równowartość ~1890 złotych) za wersję 8 GB/128 GB. Wariant z 256 GB pamięci na dane wyceniono zaś na 3299 juanów (~1970 złotych). Sprzedaż w Państwie Środka ruszy już 26 marca 2021 roku.

Honor Tab 7 – specyfikacja, cena

Nieco zaniedbywany ostatnio rynek tabletów doczeka się nowego przedstawiciela. Honor Tab 7 to niedrogi tablet z ekranem o wielkości 10,1 cala. Panel o rozdzielczości Full HD+ wykonany został w technologii IPS LCD.

Honor Tab 7
Honor Tab 7 (źródło: Honor)

Honor Tab 7 został wyposażony w dwa głośniki i kamerkę 5 Mpix do selfie. Na pleckach znajduje się natomiast aparat o rozdzielczości 2 Mpix. Całość działa na chipsecie Helio P22T w połączeniu z 4 GB RAM i 64 GB lub 128 GB pamięci na dane.

Specyfikacja Honor Tab 7 jasno pokazuje, że jest to urządzenie przeznaczone do bardzo podstawowych zadań, nastawione raczej na multimedia i przeglądanie Internetu. O tym, że nie jest to tablet dla wymagających, świadczy również pojemność akumulatora – 5100 mAh. To naprawdę niewiele jak na tablet – na rynku nie brakuje smartfonów z większymi bateriami. W parze z tak niewielkim ogniwem idą grubość i waga urządzenia, wynoszące – odpowiednio – 7,55 mm i 460 gramów.

Honor Tab 7
Honor Tab 7 będzie dostępny w dwóch kolorach (źródło: Honor)

Honor Tab 7 będzie dostępny w wariancie z samym WiFi w cenach 1399 juanów (~840 złotych) za wersję 4 GB/64 GB i 1599 juanów (~960 złotych) za zestaw 4 GB/128 GB. W ofercie jest również model z modemem LTE, który w konfiguracji 4/128 GB został wyceniony na 1899 juanów (~1140 złotych). Sprzedaż, podobnie jak smartfona Honor V40 Lite, rusza w Chinach 26 marca br.

Średni smartfon i tani tablet

Jak widać, Honor nie omija żadnego segmentu i prezentuje zarówno smartfon, jak i tablet. Pierwsze urządzenie zapowiada się na typowego średniaka, który może znaleźć swoich posiadaczy. Tablet z kolei to ewidentnie przedstawiciel niskobudżetowy, który w wbrew pozorom może okazać się większym sukcesem od Honora V40 Lite.

O ile smartfon to sprzęt, który mamy cały czas przy sobie, a w związku z tym mamy wobec niego pewne wymagania, o tyle tablet, szczególnie tej wielkości, będzie bardziej „stacjonarnym” urządzeniem, w którym jest miejsce na więcej kompromisów.

Honor robi co może, aby przejąć byłych klientów Huawei, a jednocześnie pozyskać też nowych. Być może zaprezentowane urządzenia nie są najlepszą reklamą dla firmy, ale mogą mieć wpływ na realizację planu sprzedażowego – a ten jest ambitny.