Czy to będzie nowy "flagship killer"? Snapdragon 835 i 8 GB RAM za niewiele ponad 2000 złotych
Archos Diamond Omega (fot. Archos)

Czy to będzie nowy „flagship killer”? Snapdragon 835 i 8 GB RAM za niewiele ponad 2000 złotych

Wybierając topowy smartfon możemy skierować się w dwie strony. Jedna to obranie na celownik urządzeń najbardziej rozpoznawalnych marek, jednak wiąże się to z koniecznością posiadania dość sporego budżetu. Alternatywny wybór to propozycje firm nieco mniej znanych, ale oferujących za to bardzo dobre parametry w dużo przystępniejszej cenie. Takich jak Nubia Z17s, która w Polsce pojawi się jako Archos Diamond Omega.

Oficjalnie smartfon zadebiutował dzisiaj i patrząc na jego specyfikację, może być naprawdę ciekawą propozycją. Sercem urządzenia jest procesor z najwyższej półki, który znajdziecie chociażby w Samsungu Galaxy S8 czy Xiaomi Mi6, czyli Qualcomm Snapdragon 835. W dodatku do Polski trafi najlepsza konfiguracja, tj. z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej!

Do tego ekran o przekątnej 5,73 cala, proporcjach 17:9 i rozdzielczości… prawdopodobnie 2040×1080. Dlaczego prawdopodobnie? Jest bowiem rozbieżność pomiędzy informacjami na oficjalnej stronie internetowej producenta (ta podaje 1920×1080), a tym, co otrzymaliśmy od producenta.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Nie zabrakło także podwójnego aparatu z tyłu urządzenia – główna matryca o rozdzielczości 12 Mpix i pomocnicza 23 Mpix. W przeciwieństwie do większości konkurentów, również z przodu znalazło się miejsce dla dwóch „oczek” – tym razem to zestaw 2×5 Mpix. Całość zamknięta jest w eleganckiej obudowie, oczywiście „bezramkowej” i z czytnikiem linii papilarnych z tyłu. Brzmi flagowo? Tak ma być.

Czy to będzie nowy "flagship killer"? Snapdragon 835 i 8 GB RAM za niewiele ponad 2000 złotych
Archos Diamond Omega (fot. Archos)

Dużo mniej flagowa jest jednak cena. Cena Nubii Z17s z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej to po przeliczeniu ~2250 złotych. Tymczasem Archos Diamond Omega będzie kosztował w oficjalnej polskiej dystrybucji, z 24-miesięczną gwarancją… 2149 złotych. Niemożliwe? A jednak!

Smartfon trafi do sprzedaży w Polsce w połowie listopada. Będzie go można kupić zarówno przez sklep internetowy producenta, jak i u jego partnerów. Ich listę sprawdzicie na >stronie internetowej Archosa<. Tam również znajdziecie więcej szczegółów na temat tego modelu.

Źródło: informacja prasowa