Gdzie najlepiej kupić Xiaomi Mi6? Prześwietlenie ofert chińskich sklepów internetowych

Xiaomi to chiński producent, który w kraju nad Wisłą cieszy się ogromną sławą. Internet jest przesycony tą marką na tyle, że na niemal każde pytanie w grupach technologicznych odpowiedź brzmi kup Xiaomi. Ludzie wypowiadają się o smartfonach w różny sposób – czasem je idealizują, czasem widzą zarówno wady, jak i zalety urządzenia, a czasem uważają je za największe zło na świecie. Wątpliwości nie ulega jednak, że producent ma w swojej ofercie kilka telefonów, które są warte uwagi – niekoniecznie kupna. Jednym z ciekawszych modeli jest oczywiście Xiaomi Mi6, który ma iście flagową specyfikację w nie-do-końca flagowej cenie. No, to zadajmy to pytanie głośno – gdzie najlepiej kupić Xiaomi Mi6?

Osobiście uważam, że to pytanie należy dokończyć – i dlaczego nie w Polsce? Ale chwila, chwila, no właśnie…

Dlaczego nie w Polsce?

Odpowiedź jest całkiem prosta. Bo nie jest dostępny w oficjalnej, polskiej dystrybucji. Mój redakcyjny kolega, Karol, wspominał przy okazji otwarcia pierwszego salonu Xiaomi w Polsce, że model Mi6 ma się pojawić w trzecim kwartale tego roku, ale nie wiemy nic więcej na temat jego ceny, ani dostępności poszczególnych wariantów. Pamiętajcie, że wszystkie polskie sklepy, które obecnie mają w swojej ofercie Xiaomi Mi6, sprowadziły daną liczbę egzemplarzy na własną rękę i po prostu je odsprzedają, często przy okazji doinstalowując niechciane oprogramowanie. Nie byłoby nic w tym złego, gdyby nie podszywanie się pod oficjalnych resellerów. I już z powodu takiego oszustwa uważam, że nie należy kupować w tego typu sklepach. A ci, którzy otwarcie przyznają się do sprowadzenia telefonu z Chin na życzenie klienta, na ogół naliczają sobie odpowiedni “dodatek” – co jest całkowicie zrozumiałe, nie widzę jednak przeciwwskazań, aby nie zrobić tego samemu.

Jak już wspomniałem – warto zainteresować się ofertą chińskich sklepów internetowych. Są ku temu trzy główne powody:

 1.  Dolar spadł wyjątkowo nisko. W chwili pisania tego wpisu cena 1 dolara wynosi około 3,71 zł, dzięki czemu kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić po przewalutowaniu, będzie całkiem niska. Przecież jeszcze całkiem niedawno zielony kosztował o 80 groszy więcej!
 2. Na ogół istnieje możliwość wykupienia gwarancji realizowanej w Polsce – czasem jest to “w pakiecie”, czasem za odpowiednią dopłatą. Niestety, to raczej tak zwana gwarancja sprzedawcy realizowana w danym serwisie, a nie gwarancja producenta. Wbrew pozorom, ma to jakieś znaczenie.
 3. Wszystkie podlinkowane niżej urządzenia będą miały (według zapewnień sprzedawcy) zainstalowaną globalną wersję oprogramowania, wraz z językiem polskim. Nawet jeśli na smartfonie nie będzie tzw. Global ROM-u, to można go wgrać na własną rękę – bez większego problemu ani technicznego, ani związanego z gwarancją, a wtedy ewentualne aktualizacje będą mogły być instalowane systemem OTA.

Warto też pamiętać, że przy odpowiedniej wiedzy i odrobinie sprytu można połączyć różne promocje i kody rabatowe i kupić telefon za bardzo dobre pieniądze. To już nieco “wyższa szkoła jazdy”, która wymaga śledzenia ofert, a ci, którzy orientują się w zakupach w Chinach na tyle dobrze, zapewne nie muszą szukać pomocy w tym wpisie ;).

Z czym się je Xiaomi Mi6?

W tym momencie należy przypomnieć, że Xiaomi Mi6 występuje na rynku w kilku wersjach:

 • 6 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej – wersja najtańsza
 • 6 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej oraz z pleckami wykonanymi ze szkła
 • 6 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej wraz z pleckami ceramicznymi – wersja najdroższa

Potencjalne dodatkowe opłaty

Jeśli chodzi o cło, to na całe szczęście, opłaty celne nie są nakładane na telefony. Inaczej jest w przypadku podatku VAT – w gruncie rzeczy jest to loteria. Oczywiście, zgodnie z prawem powinien zostać opłacony, ale… nie zawsze zostaje nałożony, szczególnie w przypadku paczek pocztowych. Dla odmiany właściwie wszystkie przesyłki kurierskie są sprawdzone na tyle dokładnie, że należy opłacić odpowiedni podatek. Stawka VAT wynosi – jak zapewne wiecie – 23% i właśnie tyle będzie trzeba dołożyć do telefonu przy odbiorze przesyłki.

No to co, gotowi? Zaczynamy prześwietlenie ofert chińskich sklepów internetowych i poszukiwanie Xiaomi Mi6. Pamiętajcie, że podane ceny w złotówkach są policzone według bezpośredniego kursu, bez uwzględnienia ewentualnych przewalutowań lub “gorszych kursów” w bankach (lub na PayPalu).

AliExpress

Postanowiłem zacząć od króla królów chińskich portali aukcyjnych. W oczach Polaków nie ma chyba lepszego miejsca, aby zakupić trochę gadżetów za grosze. Ale można tam kupić również rzeczy poważniejsze, takie jak chociażby… Xiaomi Mi6.  Warto pamiętać, iż na AliExpress całkiem sprawnie działa system ochrony kupujących i nie ma żadnego problemu z ewentualnym zwrotem pieniędzy.

Niezwykle popularnym i – co za tym idzie – sprawdzonym sprzedawcą smartfonów, jest sklep Goldway. Warto w tym momencie wspomnieć trochę o przesyłce. Otóż jedyną możliwą opcją jest “kurier DHL”, ale… Okazuje się, że sprzedawca wysyła paczki swoim sposobem i owszem, jest to kurier, jednakże paczka jest przepakowywana na terenie Unii Europejskiej, przez co podatek VAT nie jest nakładany na kupującego. Kolejną godną uwagi sprawą jest gwarancja. Sprzedawca udziela rocznej na terenie Chin, jednakże za dodatkową opłatą, wynoszącą 31-35 dolarów, można dokupić taką, która jest realizowana w Polsce. Jak donieśliście w komentarzach (dzięki!) sam sprzedawca zaznacza, że sklep udziela wyłącznie gwarancji realizowanej w Chinach i w razie usterek telefon należy wysłać tam, zaś opcja płatna jest dostarczana przez AliExpress. Podobno użytkownicy z Polski donoszą, że nie działa ona zbyt sprawnie i uczciwie.

Jak sami widzicie powyżej, u tego sprzedawcy odnajdziemy dwie oferty. W każdej z nich wybrałem zestaw podstawowy (telefon, kabel i ładowarka) – do którego w ramach gratisu dołączone zostanie etui – wraz z realizowaną w Polsce gwarancją. Za Xiaomi Mi6 o pojemności 64 GB przyjdzie nam zapłacić 491,32 dolara, zaś za pokrytą szkłem wersję 128 GB – 554,52 dolara (odpowiednio 1822 i 2057 złotych). Oba warianty dostępne są wyłącznie w kolorze czarnym.

Gearbest

Kolejnym owianym chwałą sklepem jest Gearbest. Sam często zamawiam tam jakieś elektroniczne drobnostki i nigdy nie miałem żadnego problemu z przesyłką, ani zwrotem gotówki. W tym przypadku dostępne są wszystkie wersje Xiaomi Mi6 – wyłącznie w kolorze czarnym. Jest jednak pewien mankament – w tym przypadku nie ma co liczyć na polską gwarancję. Moim zdaniem warto natomiast dopłacić około trzydziestu dolarów do ubezpieczenia przesyłki oraz przesyłki kurierem. Podane poniżej ceny tyczą się darmowej, nierejestrowanej paczki bez ubezpieczenia – żeby nie rzec wersji “oszczędnej”.

Za smartfon przyjdzie nam zapłacić kolejno 466,99 dolara (1735 złotych), 519,99 dolara (1930 złotych) lub 569,16 dolara (2113 złotych). Jest to wersja “optymistyczna”, ponieważ w przypadku ubezpieczenia, droższej przesyłki (nawet pocztowej, lecz rejestrowanej) oraz naliczenia podatku VAT kwoty te mogą wzrosnąć nawet o… 430-520 złotych!

iBuygou

Nieco mniej popularnym, acz również sprawdzonym chińskim sklepem, jest iBuygou. W tym przypadku również miałem okazję zakupić kilka drobnostek, jednakże słyszałem, że różnie bywa z procedurą zwrotu. W tym sklepie można liczyć na polską gwarancję – za zaledwie 9,99 dolara będzie ona realizowana przez rok, zaś wydanie 14,99 dolara zapewni nam dwuletnią gwarancję na terenie Polski. Bez zaskoczeń – zakupić można wyłącznie wersję czarną “szklanych” Xiaomi Mi6, jednakże wersję ceramiczną lub inne kolory szklanej można zamówić w przedsprzedaży.

Sprzedawca zapewnia, że na smartfonie zainstalowany zostanie Global ROM, lecz… nie będzie on wspierał OTA. Na ogół sprzedawcy zapewniają o wsparciu dla tej metody aktualizacji, co pozwala gdybać, iż nie jest to Xiaomi Mi6 w wersji “International” lub zainstalowany zostanie inny system operacyjny, niż ma to miejsce w większości przypadków.

Na iBuygou za kwotę o wartości 5% zamówienia (w tym przypadku 23-27 dolarów) można zamówić “ubezpieczenie od VAT-u” i właśnie z nim oraz tańszym kurierem wraz z ubezpieczeniem (kurier DHL: 19 dolarów, FedEx wraz z ubezpieczeniem kosztuje 38 dolarów), a także dwuletnią gwarancją w Polsce wyliczyłem poniższe ceny. Tym razem w ramach gratisu otrzymamy szkło na ekran smartfona.

Na iBuygou z portfela (w zależności od wersji) wyskoczy nam 518,78 dolara (1925 złotych) lub 585,98 dolara (2175 złotych). Bez podatku VAT, gdyż to bierze na siebie sprzedawca.

Banggood

Przedostatnim sklepem, do którego zajrzymy, jest Banggood. Tutaj sprawa jest prosta – dostępna jest tylko wersja najtańsza, z ceną podaną od razu w złotówkach. Można dopłacić około 60-90 złotych, żeby otrzymać paczkę trochę szybciej, ale nawet w przypadku tej najprostszej nie będziemy czekać zbyt długo. Co prawda braki magazynowe zostaną uzupełnione dopiero 10 czerwca, ale to chyba nie problem?

Xiaomi Mi6 64GB

Cenę widzicie sami powyżej – wynosi ona 1768,85 złotych. Jeśli wybierzecie najdroższą przesyłkę i zostaniecie dodatkowo uraczeni VAT-em, może ona skoczyć aż do 2279 złotych.

Geekbuying

Ostatnim już miejscem, gdzie poszukamy naszego telefonu, jest Geekbuying. Tutaj również kupowałem drobnostki i nie było z nimi żadnego problemu – nie jest to portal-wałek i można pokusić się o zakup. W systemie innym niż przedsprzedażowy dostępne są (jak zwykle) czarne, “szklane” Xiaomi Mi 6. Nie mamy nic do gadania, jeśli chodzi o rodzaj przesyłki, a ze względu na czas jej otrzymania wnioskuję, że jest to kurier.

Za wersję 64 GB przyjdzie nam zapłacić 460,99 dolara (1710 złotych), zaś za wersję 128 GB 524,99 dolara (1950 złotych). W tym przypadku jestem niemalże pewny, że trzeba liczyć się z podatkiem VAT – wtedy zapłacimy odpowiednio jakieś 2105 i 2400 złotych.

Kilka przykazań “na drogę”

Przede wszystkim – zalecam zdrowy rozsądek. Owszem, zdarzają się promocje, ale nikt nie daje nic za darmo. Radzę również dopłacać do “lepszych” przesyłek, chociaż tych najprostszych, pocztowych, ale rejestrowanych. Warto także pamiętać, aby nagrać proces rozpakowywania przesyłki (podczas odbioru, jeśli to tylko możliwe),  co zdecydowanie ułatwi sprawę ewentualnego zwrotu w przypadku pomyłki lub uszkodzenia mechanicznego.

Na AliExpress najbezpieczniejszą platformą płatności są Przelewy24, zaś na innych portalach zalecałbym użycie PayPala – może się ukazać, że kurs nie będzie “wybitnie korzystny”, ale usługodawca ten zapewnia bardzo sprawnie działający program ochrony kupujących.

No, to gdzie w końcu kupić Xiaomi Mi6?

Nie zrozumcie mnie źle, ale to zależy od Was. Każdy sklep ma swoje wady i zalety, każdy z nas ma też swoje preferencje – jedni wolą poczekać i mieć jak najtaniej, inni są zdeterminowani i chcą mieć telefon możliwie szybko za wszelką cenę. W tym wpisie starałem się nieco nakierować Wasze myśli oraz porównać oferty, ale także rozwinąć trochę wady i zalety poszczególnych sklepów czy sprzedawców.

Jeśli ja miałbym odpowiedzieć na pytanie Gdzie najlepiej kupić Xiaomi Mi6? zdecydowałbym się chyba na Gearbest. Na pewno nie jest to oferta najtańsza, ale osobiście wolę przygotować się na kuriera, ubezpieczenie i VAT i czuć się pewnie – zresztą, nawet wtedy cena smartfona względem urządzeń dostępnych w Polsce oficjalnie wypada całkiem korzystnie.

Ale jeśli Wy uważacie inaczej – koniecznie dajcie znać w komentarzu. Kto wie, może przegapiłem jakąś ofertę? ;)

źródło grafiki głównej: wccftech

Komentarze

 • Zobmie

  Akurat vat jest pewny na 99 procent od dluzszego czasu.

  • Daniel Świder

   ja kupuje z wysylka do Niemiec i place 200$ za UPS. W cenie zawarte sa podatki. Przy przesylce o wartosci 600-800$ jest to mimo wszystko taniej niz za produkt kupiony w EU.

   • pawellabedz

    200 dolców ? To chyba grubo niż podatek ?

  • Paweł

   Hmm, dawno nie zamawiałem nic “grubszego”, ale śledzę uważnie różne grupy na Facebooku i wciąż wiele paczek przechodzi bez. Wszystko zależy od WER, który “trzepie” paczki – podobno ten w Zabrzu jest znacznie dokładniejszy niż ten z Warszawy

 • marcus1212

  w gearbest można kupić mi6 za 420 $ z kodem, który możemy pozyskać z kanału znanego youtubera(MajsterPirzu).

  • Direct

   Ten kod już nie działa, przed chwilą sprawdzałem.

   • marcus1212

    ooo to lipa, w dniu publikacji materiału na 100% działał, sam sprawdzałem :)

    • Direct

     Pewnie będą nowe kupony, a jak nie to za jakiś czas cena sama spadnie :).

 • Sralalala

  W iBuyGou dostępna jest już wersja ceramiczna. Co do zwrotu, to nie słyszałem o problemach, a dodatkowym atutem niech będzie fakt, że jest to partner miuipolska, więc akurat o Polaków to dobrze dbają.

  • Paweł

   Mi znajomy wspominał, że nie chcieli mu zwrócić – to mógł być przypadek jednorazowy. Ja akurat bym im zdecydowanie zaufał :)

 • Maciej Szkudlarek

  Skąd wzieliscie to $35 za dhla na ibuygou? Przecież jest $17…

  • Paweł

   Musiał być jakiś błąd, bo naprawdę miałem 33$ + 2$ za insurance :(
   Poprawiam – fotki również.
   Dzięki za czujność :)

 • compuserv

  Jeżeli przesyłka wchodzi do Europy przez centra dystrybucyjne inne niż WER to VAT liczony jest najczęściej od tego co sprzedawca zdeklaruje (piszą najniższe ceny z bardzo ogólnymi nazwami) + obsługa celna. Do Mi Note2 doliczono w DPD Paryż łącznie 25$ (15+10) od zdeklarowanego na 75$ za cell phone.

 • Lutek

  A ja czekam na OP5 ( co w sumie daje sześć ) oczywiście jak cena nie będzie za wysoka około 450 euro. Zalety :dystrybucja eu cena z podatkami i gwarancja dwa lata, cena zbytnio nie spada po czasie i band B20 dla mnie robi różnicę tam gdzie jeżdżę Orange ma lepszy zasięg na LTE a 3G lubi się zgubić. Będę tęsknił za miui i za co tygodniowymi aktualizacjami i loteria z nimi związana czy dodali coś fajnego czy coś spieprzyli

  • marcus1212

   Ja też dlatego wstrzymałem się za zakupem mi6, chcę zobaczyć najpierw OP5.
   MIUI jest rewelacyjne, aż szkoda że porty to takie kastraty.

   • blue

    Orange nie korzysta z LTE B20, tylko Plus i play.

 • W temacie

  Za 2000+ to kompletny bezsens… na allegro moza dorwac skleoy z s8 za ok 2800, wiec warto dolozyc, a za ok 2300-2400 mozna spokojnie kupic s7e, wiec po co brac xiaomi…

  • marcus1212

   przyznam szczerze że też tak zaczynam myśleć… aczkolwiek MIUI oczarowuje ;)

 • Cruz

  W kwietniu zamówiłem z aliexpress Mi Note 4, wersję z 64gb rom/3gb ram z goldway. Kosztował 200$. Wysłano go do Estonii, i tam przepakowano i przesłano do mnie. W sumie doliczono mi 205 zł. VAT i opłat za wypełnienie deklaracji SAD + opłat pocztowych. Nie zawsze przesyłka z krajów Unii europejskiej jest zwolniona z VAT. Patrzą na kraj pochodzenia towaru.

  • :)

   Estonia jest daleko – jakieś dwa tygodnie od Polski.

   • Sheerley

    Mi Note 4? Coś pominąłem? Ostatnio wydali Mi Note 2, a 3 ma być pokazana w 3-cim kwartale…

    • Paweł T

     Redmi note 4 pewnie. Deal życia to to nie byly bo zapłacił tysiaka, w PL kupi taniej

  • pawellabedz

   No a czego się spodziewałeś ? Że celnicy to debile że nie patrzą na trackingi ? Poza tym nie ma mi note 4

 • Michał

  Jest jeszcze tabelka z kuponami w ibg

 • Paweł Godek

  “Wszystkie podlinkowane niżej urządzenia będą miały (według zapewnień sprzedawcy) zainstalowaną globalną wersję oprogramowania, wraz z aktualizacjami OTA”
  Na Ibuygou pierwsze zdanie opisu: Ibuygou install the global Rom for this model. it does not support the OTA updates.

  • Paweł

   Umknęło mi “not”, uwzględnione. Dzięki :)
   Swoją drogą, co oni tam kombinują, że to nie będzie wspierać OTA?

   • pawellabedz

    Bo nie ma globala na mi6 jeszcze ? Czasami warto spojrzeć na download miui ?

    • Paweł

     Hmm, no właśnie gdzie nie zaglądam, tak jakby jest… Możesz coś przybliżyć? :)

   • haVoc vulTure

    Pewnie zeby wgrac ten rom musieli odblokowac bootloader i moze nawet zrobic root i dlatego nie wspiera ota. Zaleznie na jaki rynek to bylo moze tez nie wspierac 4g w niektorych sieciach w europie, patrz 800mhz – band 20.

 • Dawid

  Niestety, Mi6 trochę mnie zawiódł. Po raz kolejny trzeba zadbać o etui do telefonu (w zestawie jest jedno) bo telefon jest niesamowicie śliski. Myślałem, że będzie lepiej, a w tej wersji zaokrąglenia są niemal wszędzie przez co telefon trzyma się jak mydło. Kolejna rzecz to aparat. Najlepszy ze wszystkim urządzeń Xiaomi, ale wciąż daleko za konkurencją. Po zmroku praktycznie brakuje szczegółowości (zdjęcia) i płynności (filmy), a drugi aparat nie ma OIS i nie nagrywa wideo (w tym wypadku akurat dla mnie nie jest to problem, ale dużo użytkowników narzeka). Co ciekawe zrezygnowano z kolorowej diody powiadomień LED co jest niezłą wtopą bo dało się tę funkcję przypisać do konkretnych aplikacji i bez odblokowania telefonu dało się zauważyć, czy ktoś zadzwonił do nas, wysłał sms, czy napisał przez jakiś komunikator… Wycięcie jacka 3,5mm czy odporność tylko na zachlapania to raczej nie należą do superlatywów, tym bardziej, że Xiaomi mogłoby stworzyć wodoodporny telefon, gdyby zabezpieczyło gniazdo ładowania. Być może ostatecznie zostawili to tak specjalnie, bo musieliby jeszcze otrzymać stosowne certyfikacje… Wiadomo, kasa. Co do reszty to jest ok. Głośniki stereo są dobre (nieco gorsze od zeszłorocznego iPhone 7), wyświetlacz spisuje się nieźle, bateria również daje radę, ale bywają wyjątki za sprawą winy oprogramowania. MIUI to IMO jedna z lepszych nakładek… No i na końcu zostawiam wydajność -> jeden z szybszych andriodowych urządzeń, być może najszybszy… Snapdragon 835 i 6GB RAM robią swoje. Aplikacje startują w mig, to samo z ich wznawianiem. Wersja GLOBAL na honorbuy dostępna od 400EUR, nie wiem dlaczego pominęliście ten sklep. Kupuję tam już od dłuższego czasu i towar jak i dostępność jest na medal.

 • OzzQ

  Bardo nie zgadzam się z fragmentem poświęconym płatnościom. W przypadku zakupów zagranicznych najbezpieczniejszą metodą jest płatność kartą (szczególnie jak ktoś ma konto walutowe) kredytową lub debetową. W przypadku gdy coś pójdzie nie po waszej myśli (np. przesyłka nie dotrze) niemal z dnia na dzień otrzymacie zwrot kasy. To wszystko dzięki usłudze chargeback dostępnej na kartach płatniczych.
  Sam odzyskałem dzięki temu $70 za zakupy których nie dostałem z Gearbest.

  • Paweł

   Faktem jest, że przy płatności kartą jest łatwo dostać zwrot pieniędzy, ale wiele osób ma (dość uzasadnione) opory przed wpisywaniem danych swojej karty kredytowej/debetowej “gdzie popadnie”. Nigdy nie wiesz jak i gdzie przechowywane są dane karty, na której masz oszczędności życia i na dodatek limit kredytowy.

   Zresztą można płacić kartą za pośrednictwem PayPala – wtedy mamy “podwójną ochronę”, jeśli można to tak ująć ;)

   Co do zwrotu: zamówione na Gearbeście dwie paczki zaginęły mi gdzieś po drodze (kwoty rzędu 1 dolara). Napisałem do supportu i zwrócili mi środki w ciągu kilkunastu godzin, bez uruchamiania innych “organów”

   • PW

    Jak ktoś trzyma “oszczędności życia” na rachunku bieżącym to gratuluję! :) Zresztą karty debetowe nie wszędzie przechodzą, a więc zostaje kredytowa. Co do PayPala to nie polecam, bo sam sobie przewalutuje płatność na PLN, nawet jak karta jest w walucie, a dodatkowo przy zatwierdzaniu transakcji nie ma o tym mowy – przerabiałem to ostatnio i można do nich pisać jak do ściany…. Dopiero reklamacja w banku pomogła.

 • Jdjdjz

  Mi w Ibuygou za Mi6 6/128 niebieski z dodatkowym etui i gwarancją na rok w Pl wyszło 22.04.2017 517$…

 • Sq72

  Najtańsze mi6 ma obudowę z plastiku?

  • Direct

   Ze szkła, droższe mają plecki z ceramiki.

   • Damian Rogowski

    W newsie dopisek o SZKLE jest w wersji ze 128GB. Przy najtanszej z 64GB tego dopisku nie ma….To jak jest ?

    • Paweł

     Wersja 64GB jest pokryta również szkłem ;)
     Ten dopisek jest, żeby rozróżnić wersję 128GB pokrytą szkłem i ceramiką właśnie

     • Damian Rogowski

      aaaa tak na to nalezy patrzec ;) A czy jakis model Mi5 mial tez szklo ? Jak z trwaloscia takiej obudowy ? Warto odkladac kase na ceramike ?

     • Paweł

      Tak – w oficjalnej dystrybucji dostępny jest szklany Mi 5 właśnie. Na rynku na pewno była również dostępna edycja ceramiczna i wydaje mi się, że nie było żadnej plastikowej/metal (mogę się mylić)
      Zresztą tutaj – https://www.tabletowo.pl/2016/10/17/recenzja-test-opinia-xiaomi-mi-5-chinski-flagowiec/ – możesz przeczytać recenzję Mi 5 pokrytego szkłem właśnie ;)

      Co do trwałości… Powinno być dobrze, ale szkło to szkło – aluminium raczej wgnieciesz i porysujesz, szkło pęknie. Nie robiłem nigdy “droptestów” szklanego telefonu, ale jeśli dbasz o telefon i nie rzucasz nim gdzie popadnie, to nawet sporadyczne upadki nie powinny mu nic zrobić.

      Czy warto odkładać na ceramikę? W teorii powinna być znacznie wytrzymalsza (pytanie, czy tego potrzebujesz), ale myślę, że tutaj główną różnicą jest “feeling”, wygląd i prestiż.
      Rożnica między szkłem, a ceramikę to aż 50 dolarów i personalnie uważam, że lepiej te pieniądze poświęcić na dobre etui i szkło, a jak nie lubimy ochrony – słuchawki ;)
      Choć to również kwestia preferencji – jeśli nie cierpisz nosić telefonu w obudowach i “szkłach”, liczy się dla ciebie wygląd, a jednocześnie masz świadomość, że raczej dbasz o telefon i trochę ci posłuży – warto dozbierać dwie stówki.

     • Damian Rogowski

      Wyglad ma dla mnie minimalne znaczenie.Zdecydowanie bardziej stawiam na bezpieczenstwo. Obecnie mam Z3C i odpoczatku na nia nalozylem szklo z przodu i wzmocniony futeral z tylu. To samo planuje zrobic z Mi6, kupic najbardziej pancerne etui gdyz mam dwojke malych dzieci i zdarza sie ze dorwa telefon takze wole byc zabezpieczony…A wiec postawie na Mi6 w wersji szklanej do tego jakies najlepsiejsze etui ze szklem :)

 • Paweł T

  Zależy wszystko od tego pod jaki wer podlegasz. W Warszawie jest ciężko. Ja już biorę kuriera zawsze. I tak VAT trzeba płacić a w firmach kurierskich odprawa jest szybka

 • Damian Rogowski

  Panowie jak to jest z tymi obudowami ze szkla i ceramiki ? Chyba nie jest to trwalsze niz te plastikowe podczas upadku ? Bo pamietam jak bylo ze szklem w przypadku telefonow Sony z serii Z gdzie masa ludzi narzekala na pekania..Tutaj tez tak jest ??

  • Paweł

   Generalnie nie da się tego powiedzieć jednoznacznie. Dobre szkło jest całkiem wytrzymałe, ceramika jeszcze bardziej. Plastik plastikowi też nierówny. Generalnie jeśli nie rzucasz telefonem o ścianę to zaufałbym szklanym pleckom :)

   • Damian Rogowski

    Gdzies kojarze ze juz testowali tego Mi6 i wypada lepiej wytrzymalosciowo niz Mi5 podobno takze chyba tragedii nie bedzie. Telefonem wiadome ze nie rzucam ale mam dwojke dzieci za ktore reczyc nie moge ;) To za ta $ co trzeba dolozyc do porcelany kupie szklo i etui jakies pancerne;) Mam nadzieje ze wystarczy bym mogl spac spokojnie ;)

 • Eli0T

  Zamówiony Mi6 6/128 wersja szklana na iBuyGou w dniu 28-maja. Wysyłka DHL z ubezpieczeniem przesyłki ale BEZ ubezpieczenia VAT. Przesyłka wysłana 01-czerwca. Paczkę otrzymałem 2-czerwca (łącznie szła tylko 30godzin!). Brak VAT!! (już po raz 3). iBuyGou wysyła paczki z adresu prywatnej osoby, na deklaracji napisali, że to prezent (gift) “Bloutooth car charger” o wartości 20USD. Uwaga na kurs walut bo na PayPall (płatność bezpośrednia z konta PayPall) wychodziło 3,95 za dolara… zapłaciłem z karty podpiętej do konta PayPall, czyli po przeliczniku dostawcy karty (MasterCard) plus prowizja mojego banku. Wyszło 3,91 za dolara. czyli minimalnie mniej. PayPall przy bezpośredniej płatności ma obrzydliwie duży spread na przewalutowaniu.

  • dasdsa

   Karta walutowa (np alior kantor), mozna podpiac pod paypala i na infolinii zmienic walute rozliczenia na USD i wtedy dolar wychodiz 3,7 (zaleznie od kursu w aliorze)

 • tryhp3

  Ale dlaczego wybrałeś GearBest, przecież oni nie dają nawet gwarancji w PL, odpadają w przedbiegach.

  • Paweł

   Trudne pytanie – po prostu uznałem, że chyba bym tam kupił.
   Gwarancja w Polsce – nie wiem czemu – nie gra dla mnie jakiejś pierwszoplanowej roli, choć może gdybym rzeczywiście miał wyłożyć 2000 złotych to pomyślałbym inaczej

   • tryhp3

    Kupując u Goldiego nie ma GW w Polsce. Taką odpowiedź otrzymałem:
    “Gwarancja oferowana przez nasz sklep realizowana jest w Chinach, trwa ona rok. W razie awarii należy odesłać urządzenie do naszego centrum serwisowego w celu naprawy.

    Można wykupić dodatkową gwarancję, oferowaną przez Aliexpress, a nie przez nasz sklep, ale na chwilę obecną gwarancja ta nie działa prawidłowo w Polsce, klienci mają problemy z jej realizacją”.

    • Paweł

     Dodam odpowiednią informację – całe życie się człowiek uczy.

 • blue

  Mi6 zamówiony dzisiaj na Gearbescie za 399$ z kuponem.

ASUS ZENFONE 3 MAX
Komputronik Dell Gaming
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona