„Fizyczna” premiera nowego Androida odwołana z powodu koronawirusa

Rozprzestrzenianie się koronawirusa nie pozostaje bez wpływu na program dużych imprez, organizowanych w różnych częściach świata. Nie ominęło to finałów IEM 2020 w Polsce, a teraz w podobnym stylu z własnej konferencji wycofuje się Google.

Google I/O to coroczne święto dla fanów Androida. Firma podczas serii wydarzeń publicznych pokazuje wtedy ostatnie osiągnięcia Google w kwestii oprogramowania. Jednym z najważniejszych elementów jest zawsze konferencja ogłaszająca premierę nowej edycji systemu Android. W tym roku będzie to już Android 11I choć wiemy już o nim co nieco, to oczekiwaliśmy pełnej transmisji z prezentacji organizowanych 12-14 maja. Jak się okazuje, Google I/O 2020 zostało odwołane z powodu obaw związanych z wirusem Covid-19.

Czy będzie stream?

Obecnie Google pracuje nad tym, by informacje o Androidzie 11 i innych nowościach mogły być przekazane zainteresowanym w postaci transmisji na żywo, ale firma nie czuje się związana majowym terminem. Choć live może wystartować w tych dniach, wcale nie musi – gigant z Mountain View może równie dobrze wybrać jakąś inną datę. Oczywiście korekta będzie przekazana do wiadomości publicznej.

Aktualnie do osób, które miały już wykupiony wstęp na wydarzenie, rozsyłane są e-maile z informacją o anulowaniu Google I/O 2020 w dotychczasowym terminie. Do 13 marca Google zobowiązuje się dokonać zwrotów kosztów za bilety. Ponadto firma przekaże 1 milion dolarów na pomoc lokalnym organizacjom w szerzeniu rzetelnych informacji na temat koronawirusa, co w obliczu kolejnych fal fake newsów wydaje się dobrym pomysłem.

Konferencja Google interesuje nas nie tylko z powodu nowego systemu Android – w ubiegłym roku podczas Google I/O poznaliśmy dwa średniopółkowe smartfony tego producenta, czyli Piksela 3a i Piksela 3a XL. Pixel 4a, którego poznamy za jakieś dwa miesiące, zapowiada się interesująco, więc wyczekujemy informacji o tym, jak Google poradzi sobie z organizacją transmisji z konferencji w któryś z majowych dni.

Android 11 nie wyłączy Ci Bluetooth, jeśli włączysz tryb samolotowy (+ kilka innych, ciekawych nowości)

źródło: Google dzięki 9to5google