"Fizyczna" premiera nowego Androida odwołana z powodu koronawirusa

„Fizyczna” premiera nowego Androida odwołana z powodu koronawirusa

Rozprzestrzenianie się koronawirusa nie pozostaje bez wpływu na program dużych imprez, organizowanych w różnych częściach świata. Nie ominęło to finałów IEM 2020 w Polsce, a teraz w podobnym stylu z własnej konferencji wycofuje się Google.

Google I/O to coroczne święto dla fanów Androida. Firma podczas serii wydarzeń publicznych pokazuje wtedy ostatnie osiągnięcia Google w kwestii oprogramowania. Jednym z najważniejszych elementów jest zawsze konferencja ogłaszająca premierę nowej edycji systemu Android. W tym roku będzie to już Android 11I choć wiemy już o nim co nieco, to oczekiwaliśmy pełnej transmisji z prezentacji organizowanych 12-14 maja. Jak się okazuje, Google I/O 2020 zostało odwołane z powodu obaw związanych z wirusem Covid-19.

Czy będzie stream?

Obecnie Google pracuje nad tym, by informacje o Androidzie 11 i innych nowościach mogły być przekazane zainteresowanym w postaci transmisji na żywo, ale firma nie czuje się związana majowym terminem. Choć live może wystartować w tych dniach, wcale nie musi – gigant z Mountain View może równie dobrze wybrać jakąś inną datę. Oczywiście korekta będzie przekazana do wiadomości publicznej.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Aktualnie do osób, które miały już wykupiony wstęp na wydarzenie, rozsyłane są e-maile z informacją o anulowaniu Google I/O 2020 w dotychczasowym terminie. Do 13 marca Google zobowiązuje się dokonać zwrotów kosztów za bilety. Ponadto firma przekaże 1 milion dolarów na pomoc lokalnym organizacjom w szerzeniu rzetelnych informacji na temat koronawirusa, co w obliczu kolejnych fal fake newsów wydaje się dobrym pomysłem.

Konferencja Google interesuje nas nie tylko z powodu nowego systemu Android – w ubiegłym roku podczas Google I/O poznaliśmy dwa średniopółkowe smartfony tego producenta, czyli Piksela 3a i Piksela 3a XL. Pixel 4a, którego poznamy za jakieś dwa miesiące, zapowiada się interesująco, więc wyczekujemy informacji o tym, jak Google poradzi sobie z organizacją transmisji z konferencji w któryś z majowych dni.

Android 11 nie wyłączy Ci Bluetooth, jeśli włączysz tryb samolotowy (+ kilka innych, ciekawych nowości)

źródło: Google dzięki 9to5google