Wirus wygrał. IEM 2020 bez udziału publiczności!

O tym, że impreza Intel Extreme Masters 2020 zostanie odwołana mówiło się od samego rana, kiedy to padła informacja, jakoby Wojewoda Śląski miał się udać na konsultacje w kwestiach bezpieczeństwa organizowanego przedsięwzięcia. Niestety, najgorszy dla wszystkich graczy scenariusz właśnie został potwierdzony.

Reklama

IEM 2020 bez udziału publiczności

Tuż po godzinie 19:30, w przededniu rozpoczęcia turnieju, Śląski Urząd Wojewódzki przekazał informację, zgodnie z którą tegoroczny IEM odbędzie się, ale nie weźmie w nim udziału publiczność. 

Najwięcej kolorytu imprezom tej klasy daje właśnie udział publiczności. Wielotysięczne tłumy czekające w kolejce na wejście do Spodka to już widok, który na trwałe zapadł w pamięci wszystkim, którzy kiedykolwiek interesowali się tym wydarzeniem. Wypełniona do ostatniego miejsca słynna hala żywiołowo reagowała na poczynania graczy ze światowej elity, którzy w odgłosach aplauzu walczyli o cenne trofea i miano tego jednego, jedynego, najlepszego z najlepszych. IEM 2020 bez publiczności, czyli najważniejszej części swojego niepowtarzalnego klimatu, traci sens.

Co z wydarzeniami towarzyszącymi?

Na obecną chwilę nie dysponujemy oficjalnym stanowiskiem organizatora imprezy, ESL, odnośnie tego w jaki sposób zostanie rozegrany turniej, skoro nie będzie mogła w nim wziąć udziału publiczność. Nie mamy również informacji odnośnie dalszego losu wydarzeń towarzyszących, takich jak IEM Expo, podczas którego prezentują się, między innymi, najważniejsi producenci sprzętu dedykowanego graczom. Gdy tylko stosowny komentarz ESL się pojawi, niezwłocznie zaktualizujemy ten wpis. 

To, że jedno z najważniejszych na świecie wydarzeń w branży gamingowej odbędzie się bez udziału publiczności to z pewnością bardzo smutna informacja. Nie zapominajmy, że wielu uczestników i widzów zdążyło już przyjechać do Katowic, skąd przyjdzie im wrócić w poczuciu rozczarowania z powodu braku możliwości oficjalnego spotkania z innymi uczestnikami, czy obejrzenia na żywo zmagań swoich faworytów. Należy jednak wziąć pod uwagę, że bezpieczeństwo uczestników jest najważniejsze, a w sytuacji gdy zagrożenie rozprzestrzenieniem się wirusa jest duże, lepiej unikać dużych skupisk ludzi.

Decyzja Wojewody Śląskiego, podobnie jak w przypadku odwołania innych imprez, w tym MWC 2020 jest ciężka do zaakceptowania, zwłaszcza przez entuzjastów, ale w obecnej sytuacji należy ją przyjąć za słuszną i w pełni uzasadnioną.

Aktualizacja 27.02.2020 r. g. 20:05

ESL, organizator IEM 2020 poinformował że w pełni respektuje decyzję Wojewody Śląskiego. Organizator zobowiązał się do zwrotu kosztów biletów, poinformował również, że zaplanowane rozgrywki i transmisje z nich odbędą się zgodnie z harmonogramem.

Pełny tekst komunikatu:

„O 19:45 otrzymaliśmy informację od Wojewody Śląskiego, że zgoda na wydarzenie masowe, jakim jest Intel Extreme Masters została wycofana. Dotychczas mieliśmy zgodę na przeprowadzenie wydarzenia, która kilka razy była potwierdzana w ciągu ostatnich dni. Ostatni raz, gdy decyzję potwierdzono nam kilka godzin temu. Wojewoda Śląski, Jarosław Wieczorek, wydał decyzję o wycofaniu zgody na przeprowadzenie imprezy masowej przez ESL w Katowicach. W związku z tą decyzją, Intel Extreme Masters Katowice 2020 odbędzie się bez udziału publiczności.

ESL respektuje i rozumie decyzję Wojewody oraz powody jej wydania i obecnie pracuje nad dotarciem do posiadaczy biletów, gości i mediów. Bilety będą w pełni zrefundowane. Turniej zostanie rozegrany zgodnie z planem bez udziału publiczności i będzie transmitowany w Internecie i w telewizji.”

Wiemy już też, że Expo się nie odbędzie, a wstęp do Spodka będą miały jedynie akredytowane media.

Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

  1. To nie wina imprezy tylko kiepskiego wyboru miejsca. Spodek jest po prostu w ścisłym centrum co jest proszeniem się o kłopoty. Jakoś w innych miastach się da – popatrz np. na Wrocław. Hala Stulecia, na sensownym uboczu, dobrze skomunikowanym z centrum. Ludzie z poza miasta nawet nie mają powodu by od strony centrum się pchać, skoro można wygodnie od obwodnicy na DK98 się kierować.

   1. Jaki zły wybór? Dworzec parę minut drogi od Spodka, wielgachny przystanek tramwajowy na Rondzie, niedaleko przystanek autobusowy. Tylko kompletny wariat jedzie w środek tak wielkiej imprezy samochodem.

    1. Albo ktoś kto nie ma dobrego połączenia komunikacją zbiorową i skoro i tak musi stracić 1,5h na dojazd to chociaż chce w komfortowych warunkach. Co nie zmienia faktu, że jakby robili te imprezy z dala od centrum, co w Europie wydaje się być standardem, to problemu w ogóle by nie było.

     1. Nawet jeśli miałbym jechać autem, to i tak bym je zostawił jakoś dalej. Nie wyobrażam sobie poświęconego czasu na parkowanie w okolicy wydarzenia.

     2. Niby tak. Z drugiej strony miejscowi mają swoje sztuczki, znają miejsca parkingowe o których mało kto ma pojęcie ale jakoś tam trzeba się przepchać – tacy generują ruch. Po dwa jest sporo też takich co dla nich przejście 300m jest ujmą na honorze i najchętniej to by zaparkowali pod samą szatnią – i takich jest jeszcze więcej. Ludziom nie przetłumaczysz, więc zamiast z tym walczyć to lepiej organizować takie imprezy na peryferiach gdzie nie ma problemów z parkowaniem, nie trzeba się przeciskać przez centrum, zamieniać komunikacji miejskiej w puszkę sardynek.

  2. Masz wielgachną imprezę w mieście, która generuje dochody dla miasta i ci źle?
   Może lepiej jakby przesunęli do innego miasta a tą dziurę załatali z twoich podatków zwiększając je.Ludzie są dziwni tak bardzo delikatnie mówiąc…

  3. No to teraz zamiast siedziec w spodku ludzie będą jeździć po mieście, tworząc jeszcze większe korki ;-) Bo już większość zjechała do miasta, hotele opłacone. I bardzo dobrze, jak napisałeś, nie?;-)

  4. A czy nie dotyczy Ciebie to, że firmy takie jak Media Expert inwestują miliony w Katowicach przy okazji IEM? Raz w roku takie wydarzenie to coś wspaniałego, bo łączy ludzi – skończy z tym malkontenctwem

 1. Miałem jechać na spore zakupy, upgrade sprzętu, ale dobrze że chociaż w dobrych cenach dostałem sprzęt na ME bo utrzymali promocje. Mam nadzieję że wszystkim się udało

 2. No akurat ME się postarało. Sprzęt od MSI do domu, nawet lepiej niż jakbym sam to woził z Katowic

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama