fot. via Notebookcheck

Amazfit Band 5 nadchodzi. Znamy specyfikację oraz cenę opaski

Po tym, jak Amazfit Band 5 został wcześniej dostrzeżony w bazie Federalnej Komisji Łączności (FCC), teraz dostajemy oficjalne potwierdzenie specyfikacji oraz ceny tego urządzenia.

Amazfit Band 5 nie ma już przed nami tajemnic

Tak jak wcześniej pisaliśmy, Amazfit Band 5 będzie dzielił swój wygląd z Xiaomi Mi Band 5. Zresztą nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ opaski Amazfit powstają przy współpracy Huami właśnie z Xiaomi.

Tym, czym będzie się natomiast odróżniał od produktów Xiaomi, będą wbudowane funkcje. Producent bardzo chwali się pełną współpracą jego opaski sportowej z asystentem głosowym Alexa. Pozwoli on np. ustawić budzik czy zaplanować spotkanie w kalendarzu przy użyciu jedynie naszego głosu. Dodatkowo, jeśli posiadamy w domu inne urządzenia systemu smart home, współpracujące z asystentem od Amazona, będziemy mogli nimi sterować z poziomu naszej opaski.

Co zaoferuje natomiast sam Amazfit Band 5? Karta produktu w sklepie Amazon mówi o tym, że wspiera on funkcje SpO2, czyli pomiar saturacji, pełne wsparcie dla pomiarów PAI (ocena naszego zdrowia) i ocenianie naszego snu czy stresu.

Dodatkowo otrzymamy całodobowy pomiar rytmu bicia naszego serca, monitor stresu i oddechu, a także 11 predefiniowanych ustawień oceny aktywności sportowych jak np. pływanie czy bieganie.

Amazfit Band 5 w sklepie Amazon
Amazfit Band 5 jest dostępny przedpremierowo w sklepie Amazon (fot. via Gizmochina)

Jeśli chodzi natomiast o aspekty techniczne, to Amazfit Band 5 będzie wyposażony w ekran AMOLED w rozdzielczości HD, który pozwoli na ustawienie 45 tarcz, w tym dwóch w pełni personalizowanych. Dodatkowo z jego poziomu będziemy mogli sterować multimediami, a nawet wykonać zdjęcie naszym smartfonem w sposób zdalny.

Bateria w nowej opasce sportowej Amazfit ma starczyć na 15 dni ciągłego użytkowania oraz na 25 dni w trybie oszczędzania energii, który jednak nie pozwoli skorzystać ze wszystkich funkcji urządzenia.

Amazfit Band 5 będzie dostępny z dwoma kolorami opasek: pomarańczowym oraz czarnym. Cena została ustalona na poziomie 49,99$, co daje w bezpośrednim przeliczeniu, bez uwzględniania podatków, ok. 187 złotych. Oficjalna premiera opaski ma mieć miejsce 30 września.