Ponad 15 000 aplikacji dla tabletu BlackBerry PlayBook | Tabletowo.pl

Ponad 15 000 aplikacji dla tabletu BlackBerry PlayBook

Dołącz do dyskusji 0

Wyraźnie widać, że tablet BlackBerry PlayBook lubi aplikacje i nigdy nie ma ich dość. Choć jego brzuszek jest okrągły od programów własnych oraz tych emulowanych z Androida, iOS i PlayStation, wciąż ma apetyt na kolejne. Jak wynika z informacji opublikowanej dziś rano przez portal BBNews, PlayBook rośnie w siłę: do sklepu BlackBerry AppWorld zgłoszono już ponad 15 000 dedykowanych mu aplikacji.

Dynamiczny rozwój zaplecza programowego tabletu jest efektem wzmożonej aktywności Research In Motion w dziedzinie promocji i marketingu wśród programistów. Kanadyjski gigant na całym świecie organizuje konferencje mające na celu przybliżenie i przedstawienie zalet tworzenia dla środowiska BlackBerry. Zabiegi RIM sprawiły, że sklepem AppWorld zaczęli interesować się producenci gier i aplikacji popularnych na innych platformach, np. Gameloft i FishLabs.

Nie bez znaczenia okazały się niedawne masowe wyprzedaże tabletów BlackBerry, na których to wyjątkowo ciekawe urządzenie można było dostać za mniej niż dwieście dolarów. Szczerze mówiąc, żałuję, że go wtedy nie kupiłem; PlayBook jest jedną z najlepszych „dachówek”, z którymi miałem do czynienia.

Jeżeli interesuje Was ogólny status osiągnięć sklepu BlackBerry AppWorld, z przyjemnością informuję, że niedawno świętował rocznicę trzech lat istnienia i ponad 80 000 dostępnych aplikacji.

via BBNews

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona