smartfon Xiaomi Mi Note 10
Xiaomi Mi Note 10 (fot. Xiaomi)

Polska premiera Xiaomi Mi Note 10 (Pro) z genialnym aparatem. Znamy ceny

Mimo że Mi Note 10 nie jest flagowcem z krwi i kości, oferuje najbardziej zaawansowany aparat wśród wszystkich smartfonów Xiaomi (i jednocześnie jeden z najlepszych na rynku). Można więc przymknąć oko na nieflagowy procesor, ponieważ pozostała specyfikacja jest już niemal bez zastrzeżeń. Smartfon został dziś oficjalnie zapowiedziany w Polsce i wiemy już, ile trzeba będzie zapłacić za niego w naszym kraju.

Xiaomi Mi Note 10 (Pro) – cena

Zainteresowani zapewne wiedzą, że pierwowzorem Xiaomi Mi Note 10 jest Xiaomi CC9 Pro, lecz nie można się sugerować jego ceną w Chinach, gdyż to zupełnie inna para kaloszy. Smartfon w ubiegłym tygodniu zadebiutował jednak w Hiszpanii, dzięki czemu poznaliśmy europejskie ceny. Używam liczby mnogiej, bowiem do sprzedaży trafiły dwie wersje: podstawowa i druga z dopiskiem „Pro”, która ma nieco lepszy aparat (7-soczewkowy vs 8-soczewkowy w aparacie 108 Mpix).

Cenę Xiaomi Mi Note 10 ustalono na 549 euro, co jest równowartością ~2350 złotych. Wariant „Pro” kosztuje z kolei już 649 euro (równowartość ~2800 złotych). Kwoty te są bardzo wysokie, jak na smartfon Xiaomi, szczególnie że nie jest to „prawdziwy” flagowiec z topowym procesorem. W jego przypadku producent skupił się jednak przede wszystkim na aparacie i cóż, ta innowacja słono kosztuje.

smartfon Xiaomi Mi Note 10
Xiaomi Mi Note 10 (fot. Xiaomi)

Xiaomi Mi Note 10 – cena w Polsce, dostępność

A ile trzeba będzie zapłacić za Xiaomi Mi Note 10 w Polsce? Ceny są podobne do tych europejskich. Wersja podstawowa (6 GB/128 GB) ma kosztować w naszym kraju 2499 złotych, natomiast wariant z dopiskiem „Pro” w nazwie (8 GB/256 GB) 2799 złotych. Nie da się ukryć, że to niemałe kwoty, szczególnie że tegoroczne high-endy marki, Xiaomi Mi 9 i Xiaomi Mi 9T Pro kosztowały mniej niż 2000 złotych. Na nowe smartfony klienci muszą wyłożyć kilkaset złotych więcej i trudno przewidzieć, jak wiele osób się na to zdecyduje. W końcu utarło się, że #XiaomiLepsze, bo tańsze. Ostatnim tak drogim modelem tej marki był Xiaomi Mi Note 2, który kosztował na start 2999 złotych.

Przedsprzedaż Xiaomi Mi Note 10 rozpocznie się w Polsce 25 listopada i potrwa do 1 grudnia 2019 roku. Osoby, które kupią go w tym okresie, otrzymają prezent niespodziankę. W dodatku każdy, kto kupi to urządzenie do 24 lutego 2020 roku, dostanie półroczną gwarancję na mechaniczne uszkodzenia ekranu (jednorazowa bezpłatna wymiana). Smartfon będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: zielonej (Aurora Green), czarnej (Midnight Black) i białej (Glacier White). Od razu po wyjęciu z pudełka ma pracować pod kontrolą MIUI 11.

Wszystkiego na temat Xiaomi Mi Note 10 (Pro) a.k.a Xiaomi CC9 Pro dowiecie się z podlinkowanego poniżej artykułu:

Zadebiutował wypasiony Xiaomi CC9 Pro. Ten aparat to miazga!

Polecamy również – Premiera Redmi Note 8T w Polsce (ceny, dostępność)

Redmi Note 8T oficjalnie – polskie ceny i namiastka pierwszych wrażeń

Źródło: Xiaomi