LG Velvet 4G 5G smartphone
LG Velvet (źrodło: LG)

Polska cena LG Velvet ujawniona! To może być hit

LG Velvet zadebiutuje oficjalnie w Polsce już w tym miesiącu – polski oddział producenta poinformował, że mamy się spodziewać jego premiery pod koniec czerwca 2020 roku. Jeszcze przed nią dowiadujemy się jednak, ile smartfon będzie kosztował w kraju nad Wisłą.

Reklama

LG Velvet

Smartfon miał swoją premierę na początku maja 2020 roku i w pierwszej kolejności trafił do sprzedaży w Korei Południowej, gdzie jego cenę ustalono na równowartość ~3100 złotych.

W tym tygodniu zapowiedziano jego debiut w Europie i LG Velvet jest już dostępny we Włoszech w cenie 649 euro, co jest równowartością ~2900 złotych. Jaka będzie natomiast cena w Polsce?

Reklama

Polska cena LG Velvet

Polski oddział nie ujawnił jeszcze daty premiery nowego smartfona w kraju nad Wisłą, ale nie przeszkodziło to Play umieścić go w zaktualizowanych cennikach. Wynika z nich, że LG Velvet będzie kosztował w Polsce „zaledwie” 2599 złotych (bez umowy), a więc kilkaset złotych mniej niż na Zachodzie.

Co ciekawe, taka cena ma obowiązywać zarówno w przypadku zakupu samego smartfona, jak i w zestawie z LG Dual Screen. Czy to błąd operatora? Jeśli nie, to profit dla klientów.

LG Velvet 4G 5G smartphone
LG Velvet (źródło: LG)

To może być hit, ale nie musi

Przyznam, że najlepszym źródłem cen niezaprezentowanych oficjalnie w Polsce smartfonów są cenniki Plusa (zob. cena Samsunga Galaxy A51 5G). Jeśli natomiast chodzi o Play, to nie przypominam sobie, aby był on aż tak często źródłem tego typu „przecieków”, dlatego nie mam 100% pewności, czy LG Velvet rzeczywiście będzie kosztować 2599 złotych.

Play nie precyzuje bowiem, czy jego cennik uwzględnia wersję z modemem 5G, czy bez niego. Zauważalnie niższa cena niż na Zachodzie może wskazywać, że jest to jednak ta druga, ze Snapdragonem 845 zamiast Snapdragona 765G.

Jeśli LG Velvet 5G będzie kosztował w Polsce 2599 złotych, to może być bardzo atrakcyjną propozycją dla klientów, ponieważ podobnie wyglądająca Motorola Edge sprzedawana jest w kraju nad Wisłą za 2999 złotych.

Jeżeli jednak za 2599 złotych LG będzie chciało opchnąć klientom wariant ze Snapdragonem 845, to prawdopodobnie wyśmieją oni Koreańczyków, gdyż trudno to nazwać opłacalnym zakupem, nawet jeśli LG Velvet jest bardzo atrakcyjny w ogólnym ujęciu.

Specyfikacja LG Velvet