LG Velvet 4G 5G smartphone
LG Velvet (źródło: LG)

Polska premiera LG Velvet jeszcze w tym miesiącu!

LG Velvet to niewątpliwie jeden z najciekawszych smartfonów tej marki w ostatnim czasie. Klienci w Polsce będą go mogli kupić jako jedni z pierwszych na świecie.

LG Velvet miał swoją premierę na początku maja 2020 roku i wówczas nie podano informacji na temat dostępności tego smartfona poza Koreą Południową. Dziś producent zdradził jednak, że jego sprzedaż w innych krajach rozpocznie się jeszcze w czerwcu br.

Wkrótce polska premiera LG Velvet

LG poinformowało, że dostępność nowego smartfona LG Velvet zostanie rozszerzona o kluczowe rynki w Europie jeszcze w czerwcu 2020 roku. Co ciekawe, wśród nich wymieniana jest Polska, obok Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Węgier.

LG Velvet smartphone
LG Velvet (źródło: LG)

LG nie podało sugerowanych cen LG Velvet na europejskim rynku, ale w Korei Południowej smartfon kosztował na start równowartość ~3100 złotych. W Polsce prawdopodobnie powinniśmy spodziewać się ceny na poziomie 2999-3099 złotych.

LG Velvet będzie konkurował m.in. z Motorolą Edge, która w Polsce kosztuje 2999 złotych. Prawdopodobnie można się też spodziewać specjalnej oferty na początek dostępności smartfona w Polsce, ale na razie to nic pewnego.

LG potwierdziło, że będą dwie wersje LG Velvet

W udostępnionej informacji prasowej LG informuje, że LG Velvet będzie dostępny w czterech wersjach kolorystycznych: Illusion Sunset, Aurora Green, Aurora White i Aurora Gray. Jednocześnie za chwilę dodaje, że na rynku pojawią się też takie, jak Aurora Silver, New Black i inne.

LG Velvet smartphone
LG Velvet (źrodło: LG)

W tej samej informacji można znaleźć dość dyskretną informację, że ostatnie z ww. wersji kolorystycznych będą dostępne wyłącznie w wariancie smartfona bez modemu 5G. LG oficjalnie potwierdziło więc doniesienia o LG Velvet 4G, który ma zostać wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 845 i być zauważalnie tańszy od pierwowzoru obsługującego sieć piątej generacji (nawet o 20%).

Ze specyfikacją LG Velvet możecie się zapoznać, przechodząc do podlinkowanego poniżej artykułu. LG podaje jednak, że do Europy trafi wersja z „tylko” 6 GB RAM, podczas gdy w Korei Południowej smartfon oferuje już 8 GB RAM.

LG Velvet – specyfikacja