pociągi POLREGIO
źródło: POLREGIO

POLREGIO zapowiada kolejną podwyżkę cen biletów

Z okazji tegorocznych wakacji POLREGIO uruchomiło blisko 100 dodatkowych połączeń do najbardziej popularnych kierunków turystycznych, w tym również międzynarodowe. Ponadto każdego dnia wiele osób korzysta z pociągów tego przedsiębiorstwa, aby dotrzeć na przykład do pracy. Już za kilka dni pasażerowie będą jednak musieli zapłacić więcej za podróż pociągiem.

Ceny biletów POLREGIO (mocno) w górę

Przedsiębiorstwo poinformowało, że od 1 sierpnia 2022 zostanie wprowadzona podwyżka cen biletów. Szczegółowy cennik pojawi się w najbliższych dniach na stronie przewoźnika, ale wiadomo już, że cena biletów jednorazowych na krótkich dystansach wzrośnie o kilkadziesiąt groszy, a na dłuższych o kilka złotych. Na przykład do końca lipca za przejazd na odcinku do 91-100 km trzeba zapłacić 24 złote, a od początku sierpnia podróż w takim przypadku będzie kosztowała 27,60 złotych.

POLREGIO nowe ceny biletów od 1 sierpnia 2022 roku
źródło: POLREGIO

Osoby, które korzystają z biletów okresowych, muszą przygotować się na największe podwyżki. Od 1 sierpnia 2022 roku bilet miesięczny (imienny, normalny) na przykład na dystansie do 53 km będzie kosztował 370 złotych (zamiast 322 złotych). Z kolei cena biletu kwartalnego na podobnym dystansie wzrośnie z 790 złotych do aż 908 złotych, czyli o blisko 120 złotych. Jednocześnie podrożeją też bilety turystyczne weekendowe (z 48 na 55 złotych) oraz REGIOkarnet (z 75 na 87 złotych).

POLREGIO nowe ceny biletów od 1 sierpnia 2022 roku
źródło: POLREGIO

Podwyżki nie ominą również osoby, które korzystają z biletów ulgowych – więcej od 1 sierpnia 2022 roku zapłacą m.in. studenci, osoby z niepełnosprawnościami i emeryci. Ponadto podniesiona zostanie także cena przewozu zwierząt domowych (o 50 groszy, do 5 złotych) i opłata za przewóz roweru (o złotówkę, z 7 do 8 złotych).

Jak zauważa serwis eM Kielce, to już druga podwyżka cen biletów w ciągu 12 miesięcy – poprzednio POLREGIO podniosło ceny 12 grudnia 2021 roku przy okazji zmiany rocznego rozkładu jazdy pociągów.

Niektórzy pasażerowie zapłacą jednak mniej

Przewoźnik informuje, że ma w swojej ofercie wiele promocji i biletów specjalnych, które pozwalają pasażerom podróżować taniej.

Ponadto cena biletów kupowanych za pośrednictwem kanałów elektronicznych, czyli poprzez aplikacje mobilne i platformy internetowe w taryfie pomorskiej oraz kujawsko-pomorskiej jest niższa – nie zmieniła się o 15%, jak w taryfie ogólnopolskiej, ale o 7,5%.

Aplikacja przewoźnika jest dostępna na urządzenia mobilne, które działają pod kontrolą systemu Android (w Sklepie Google Play) i iOS (w Apple App Store).