Netflix

Z Polski na cały świat. Podwójne kciuki w górę powszechne w Netflix

Przez długi czas Netflix umożliwiał użytkownikom platformy streamingowej wyrażanie swojej opinii na temat obejrzanych przez nas produkcji, jedynie na dwa sposoby. Dzięki ostatniej zmianie, jest ich więcej.

Reklama

Dwie łapki w górę na Netflix

Jeśli jesteśmy regularnymi użytkownikami serwisu Netflix, zapewne jeszcze w marcu zauważyliśmy, że przy opisach filmów i seriali na platformie, pojawił się dodatkowy przycisk oceny. Od kilku tygodni możemy korzystać z wielostopniowej informacji zwrotnej, nie ograniczającej się jedynie do dania „łapki w górę” lub „łapki w dół”. Teraz można wybrać też opcję „Uwielbiam!”, by przekazać jednoznaczny sygnał algorytmom, że właśnie takie treści podobają się nam najbardziej.

Jak wyjaśnili przedstawiciele Netfliksa, o rozszerzone możliwości opiniowania filmów i seriali prosili sami użytkownicy. Chcieli oni rozróżnić programy, które tylko lubią od tych, za którymi wprost przepadają.

Początkowo testowano przycisk w kształcie serca, ale później podjęto decyzję, że w stopniowaniu naszej sympatii do danej produkcji lepiej sprawdzi się dodanie drugiego kciuka. Algorytmy nie traktują jednak takiej opinii jako ważnej dwukrotnie bardziej od pojedynczego „Lubię to”. W gruncie rzeczy, zastosowanie nowego przycisku będzie powiązane z nowymi funkcjami, które szykuje serwis.

To ciekawe, że podwójne kciuki w górę początkowo były testowane w naszej części świata, a dopiero teraz ogłoszono ich globalne wdrożenie. Jeśli do tej pory nie widzieliśmy takiej opcji w serwisie w wersji webowej czy na naszych urządzeniach, to wkrótce się to zmieni. Netflix zapowiedział uruchomienie tej funkcji na wszystkich obsługiwanych systemach, w tym także na smart TV.