Koniec wątpliwości: Pocophone F1 dostanie MIUI 11

Wczorajszego przedpołudnia Xiaomi zaprezentowało m.in. najnowszą wersję swojej nakładki, MIUI 11. Producent opublikował od razu listę urządzeń, które otrzymają aktualizację, lecz – ku zaskoczeniu wielu osób – nie ma na niej Pocophone F1. Przedstawiciel marki zagwarantował jednak, że smartfon ją dostanie.

Pocophone F1

Kiedy Pocophone F1 (znany też jako Poco F1) został oficjalnie zaprezentowany w sierpniu 2018 roku, trudno było uwierzyć, że smartfon z flagową specyfikacją wyceniono jak przeciętnego średniaka. Wersja podstawowa (tj. z 6 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej) kosztowała bowiem w Polsce na start zaledwie 1499 złotych. Nic więc dziwnego, że model ten od razu skradł serca masy użytkowników na całym świecie.

smartfon Pocophone F1
Pocophone F1 (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Czas jednak zrobił swoje i Pocophone F1 powoli odchodzi w zapomnienie. Przyczyniło się do tego poniekąd samo Xiaomi, gdyż w tym roku wprowadziło na rynek szalenie atrakcyjne cenowo Xiaomi Mi 9 i Xiaomi Mi 9T Pro, które – pomimo niewygórowanej ceny – oferują świetną specyfikację.

Nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób, w tym również w Polsce, zdecydowało się na kupno Pocophone F1, ponieważ jeszcze do niedawna był on naprawdę łakomym kąskiem dla użytkowników, dla których kwestia wydajności była głównym kryterium. Zupełnie zrozumiałe jest więc ich zatroskanie o aktualizację do MIUI 11 dla tego modelu.

Czy Pocophone F1 dostanie aktualizację do MIUI 11?

Jak wszyscy zainteresowani doskonale wiedzą, Xiaomi oficjalnie zaprezentowało najnowszą wersję swojego interfejsu wczorajszego przedpołudnia (polskiego czasu). Producent wkrótce potem opublikował listę urządzeń, które otrzymają aktualizację do MIUI 11 i – ku naszemu zaskoczeniu – Pocophone F1 na niej zabrakło.

Wywołało to małą burzę, ponieważ smartfon ma zaledwie rok na karku i byłoby nie lada zaskoczeniem, gdyby model ten został tak szybko porzucony. Na szczęście Alvin Tse, który stoi na czele marki Pocophone, poinformował dziś, że Pocophone F1 dostanie aktualizację do MIUI 11, kiedy zostanie ona udostępniona globalnie.

Alvin Tse dodał też, że stabilna wersja MIUI 11 zostanie udostępniona w Chinach w połowie października. Niewiele później najnowsza wersja interfejsu Xiaomi ma trafić do klientów na innych rynkach, aczkolwiek konkretnych dat wciąż nie znamy.

MIUI 11 – co nowego?

Oto najnowsza wersja systemu Xiaomi – MIUI 11. Co nowego?

Źródło: @atytse