POCO F2 Pro

Premiera POCO M3 już za tydzień. Co o nim wiemy?

Otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że premiera nowego smartfona POCO M3 odbędzie się 24 listopada. Choć poza tym nie przekazano żadnych informacji, mniej więcej wiemy, czego się spodziewać.

POCO to bardzo bliski kuzyn smartfonów Redmi

Xiaomi, powołując do życia markę POCO postawiło sobie za cel, że będzie za jej pośrednictwem oferować smartfony o dobrej specyfikacji i rozsądnie je wyceniać. Okazało się jednak, że urządzenia te mają niewiele własnego charakteru, a bardzo dużo czerpią z telefonów z linii Xiaomi Redmi.

Doskonale widać to na przykładzie POCO M2, który jest praktycznie klonem Redmi 9, tylko ze zmienionymi opcjami pamięci RAM oraz kolorystyką obudowy. Daje to dużo do myślenia na temat tego, czego spodziewać się po POCO M3.

Premiera POCO M3 już 24 listopada

Prezentacja nowego POCO M3 zaplanowana jest na 24 listopada. Konferencja nadawana na żywo rozpocznie się o godzinie 13:00. Będzie można ją śledzić na facebookowym profilu marki. Będzie można wtedy też wygrać jeden egzemplarz dla siebie.

Jakim smartfonem będzie POCO M3? Tego dokładnie nie wiemy. Jednak bierzemy pod uwagę fakt silnego spokrewnienia smartfonów POCO z urządzeniami od Redmi. Słyszeliśmy także plotki o tym, że POCO M3 ma być przebrandowanym Redmi Note 10. Wskazywałaby na to nawet data premiery – smartfon Xiaomi ma być zaprezentowany tego samego dnia. Całkiem możliwe więc, że POCO M3 będzie po prostu wersją Redmi Note 10 przeznaczoną na europejski rynek.

W takim wypadku spodziewalibyśmy się smartfona z ekranem 6,53 cala i o rozdzielczości Full HD+, nie zidentyfikowanym do końca procesorem Snapdragon 66x oraz bazową opcją pamięci 4 GB RAM/64 GB pamięci wbudowanej. Moduł aparatu głównego mógłby zyskać matrycę 48 Mpix i 8-megapikselowy aparat przedni. Całość miałaby działać na Androidzie 10 z MIUI 12 na pokładzie.

Oczywiście wszystkie szczegóły będą jasne dopiero w dniu premiery. Czekamy więc na 24 listopada.

Zobacz też: