smartfon Redmi 9C smartphone
Redmi 9C (źródło: Xiaomi Malaysia)

Xiaomi wprowadza do Europy Redmi 9C i Redmi 9A. Te ceny są naprawdę atrakcyjne!

Xiaomi stara się zaoferować smartfon dla każdego klienta. Oferta tej marki jest bardzo bogata i obejmuje smart-telefony ze wszystkich półek cenowych. Redmi 9C i Redmi 9A wkrótce trafią do sprzedaży w Europie i będą dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach.

Reklama

Specyfikacja Redmi 9C i Redmi 9A

Parametry obu modeli w wielu miejscach są identyczne. Jeden i drugi smartfon oferuje wyświetlacz o przekątnej 6,53 cala, proporcjach 20:9 i rozdzielczości HD+ 1600×720 pikseli. Ponadto ekrany w Redmi 9C i Redmi 9A mają niewielkie wycięcie w górnej części i charakteryzują się jasnością maksymalną na poziomie 400 nitów oraz kontrastem 1500:1.

smartfon Redmi 9C smartphone
Redmi 9C (źródło: Xiaomi Malaysia)

Oba smartfony oferują też akumulator o pojemności 5000 mAh, który można ładować z mocą maksymalnie 10 W przez port microUSB. Na pokładzie jednego i drugiego modelu znajdują się również aparat o rozdzielczości 5 Mpix do selfie i rozmów wideo, niehybrydowy Dual SIM (2x nano SIM + microSD do 512 GB) oraz 3,5 mm złącze słuchawkowe.

Oba smart-telefony będą dostępne w konfiguracjach 2 GB + 32 GB, ale Redmi 9C również w wersji z 3 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Ponadto ten model zaoferuje moduł NFC i podwójny aparat główny 13 Mpix + 2 Mpix do pomiaru głębi ostrości oraz procesor MediaTek Helio G35 i czytnik linii papilarnych. Pojawi się jednak też wersja z potrójnym aparatem 13 Mpix + 2 Mpix do zdjęć makro + 2 Mpix bez NFC.

smartfon Redmi 9A smartphone
Redmi 9A (źródło: Xiaomi)

Jeśli natomiast chodzi o Redmi 9A, to on nie zaoferuje modułu NFC ani skanera odcisków palców, a jego sercem jest procesor MediaTek Helio G25. Smartfon dysponuje też jedynie pojedynczym aparatem na panelu tylnym (o rozdzielczości 13 Mpix).

Cena Redmi 9C i Redmi 9A

Cena Redmi 9C w konfiguracji 2 GB/32 GB została ustalona na 119 euro (równowartość ~540 złotych), natomiast wersji 3 GB/64 GB na 139 euro (~630 złotych). Smartfon trafi do sprzedaży pod koniec lipca 2020 roku. Klienci dostaną do wyboru trzy warianty kolorystyczne: (prawie) czarny Midnight Gray, pomarańczowy Sunrise Orange i niebieski Twilight Blue.

Za Redmi 9A klienci będą musieli z kolei zapłacić zaledwie 99 euro (~450 złotych). Xiaomi nie poinformowało, kiedy rozpocznie się sprzedaż tego modelu, jednak wiemy, że producent przygotował trzy wersje kolorystyczne: ciemnoszarą Granite Gray, zieloną Peacock Green i niebieską Sky Blue.