Oferta PlayStation Plus na kwiecień 2021
PS Plus 04/2021 (źródło: PlayStation Blog)

PlayStation Plus na kwiecień 2021 – wiosnę zaczynamy z przytupem

Od rana w redakcji czekaliśmy na ogłoszenie PlayStation Plus jak na szpilkach. Teraz już wszystko wiadomo – tym razem zagramy w trzy pozycje, a będą to: Days Gone, Oddworld: Soulstorm oraz Zombie Army 4: Dead War.

Reklama

Kolejna gra ekskluzywna w ofercie PlayStation Plus

Choć Days Gone bywa przez graczy nazywany tanią wersją The Last of Us, to pod żadnym pozorem nie słuchajcie tej narracji. Gra autorstwa Bend Studios to przede wszystkim fantastyczny, post-apokaliptyczny sandbox, który przy swojej otwartości zachowuje najlepsze cechy pozycji spod szyldu PlayStation Studios.

Warto tutaj zwrócić uwagę, że Days Gone było już dostępne dla posiadaczy PlayStation 5 jako część PlayStation Plus Collection, startowego pakietu gier dla wszystkich subskrybentów PlayStation Plus. Czy to oznacza, że do rąk graczy, którzy pozostają jeszcze na PlayStation 4, trafi więcej tytułów z tej puli? Wiemy już, że Days Gone zmierza na pecety, a nowa przyjaźń Sony z pecetami to przecież nie pierwszy nowy trend, jaki może być kontynuowany.

Jeszcze więcej zombie

Choć hordy nieumarłych można już spotkać w Days Gone, to w kwietniowej ofercie czeka też inny shooter z zombiakami w roli głównej. Zombie Army 4: Dead War to strzelanka, która wygląda na całkiem przyzwoitą jatkę w perspektywie trzeciej osoby. No i są naziści, więc będzie się na kim wyżyć. Można by pomyśleć, że komuś w Sony kwiecień pomylił się z październikiem, ale nie ma co narzekać!

Więcej premier w PlayStation Plus

Niewielkim zaskoczeniem będzie fakt, że Oddworld: Soulstorm to kolejna już premiera w PlayStation Plus. Ponownie – tylko wersja na PS5 będzie dostępna dla subskrybentów, a posiadacze PlayStation 4 za grę zapłacą normalnie. Choć powrót mudokonów z pewnością będzie interesujący dla najstarszych fanów serii, mnie z kolei zastanawia, jak bardzo umieszczenie pozycji w ofercie subskrypcyjnej jest dla jej autorów opłacalne. 

W branży można zaobserwować, że coraz więcej wydawców decyduje się na takie ruchy. Na PlayStation 5 zostały już tak wydane Bugsnax oraz Destruction All-Stars, a niedawno przecież Square Enix ogłosiło, że polskie Outriders będzie debiutować w Xbox Game Pass. Ucieczka przed potencjalnie złą sprzedażą czy może wzmocnienie budżetu na kolejne projekty? To już gracze i deweloperzy ocenią sami.

A tymczasem musimy jeszcze chwilę poczekać, bo nowe gry w PlayStation Plus zostaną udostępnione dopiero 6 kwietnia 2021 roku.

PlayStation Plus na kwiecień 2021