Bugsnax

Bugsnax z datą premiery. „Jesteś tym, co jesz”

Pamiętacie to dziwne coś, co wyskoczyło wam na ekranach podczas State of Play, show należącego do Sony, na którym przedstawiali nadchodzące gry na PlayStation? No to to dziwne coś, co w zasadzie nazywa się Bugsnax, właśnie otrzymało datę premiery. Pytanie czy ktoś jest jej ciekaw?

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem tę grę na wspomnianej imprezie, pomyślałem o Xboxowym tytule ekskluzywnym Viva Piñata. Jak się okazuje, nie wzięło się to znikąd. Wasze ewentualne skojarzenie też jest w pełni usprawiedliwione, dlatego że Kevin Geisler, deweloper Bugsnax przyznał, że wspomniana gra była dla niego inspiracją, wraz z Ape Escape czy Pokémon Snap.

Będzie mi się śniło Bugsnax po nocach

Z dwóch powodów.

Z tego, że o dziwo wypełnia moją taką najskrytszą niszę. Grało się trochę w Viva Piñata.

I z tego, że wygląda koszmarnie.

Spójrzcie tylko na ten zwiastun z rozgrywki powyżej. Jeśli o mnie chodzi, to nie należę do osób, które poważnie poddają ocenie oprawę graficzną. Zwykle tylko zauważam odstępstwa od wybranej przez twórców normy. I nawet Bugsnax nie wygląda dla mnie tragicznie. Napisałem, że wygląda koszmarnie, bo design postaci, a w szczególności ich twarze, będą śnić mi się po nocach.

Ale oprócz tego, gra ma swoje momenty, w których wygląda ładnie, no i wciąż wygląda nietypowo. Na tyle, że wciąż zastanawiam się, czy to aby nie horror.

Zapolujemy na Bugsnaxy jeszcze w tym roku

Bugsnax zadebiutuje już za miesiąc, a dokładniej 12 listopada.

Wciąż nie wiecie, co będzie do zrobienia w tej grze? Już tłumaczę. W Bugsnax wyruszamy w podróż, podczas której dowiemy się o tajemnicach Snaktooth Island i będziemy odkrywać różne gatunki stworów, tzw. właśnie Bugsnaxów i zajmiemy się ich łapaniem. Ma być ich dokładnie setka. Otrzymamy możliwość nawet zmiany wyglądu każdego z nich.

Bugsnax

Bugsnax będzie dostępne na konsolach PlayStation oraz PC na platformie Epic Games, gdzie grę zakupimy przedpremierowo za cenę 75,65 zł.

Zobacz też: