Outriders będzie dostępne w Xbox Game Pass od dnia premiery!

Premiery gier na Xbox Game Pass to nie nowość, ale tej zdecydowanie warto się przyjrzeć: w Outriders będzie można zagrać dzięki abonamentowi Microsoftu już 1 kwietnia.

To nie żart na Prima Aprilis

Jeśli interesuje nas gatunkowe mieszanie gier akcji z systemami RPG, to z pewnością przyglądaliśmy się poczynaniom polskiego studia People Can Fly, które już niebawem zaprezentuje pełną wersję gry Outriders. Opinie na temat tego, czy warto wydawać 250 złotych na tę trzecioosobową strzelankę już w dzień premiery, są podzielone. Sytuację wyjaśnił Microsoft, który w poście na blogu Xbox Wire przekazał, że Outriders będzie dostępne w abonamencie Xbox Game Pass już od 1 kwietnia.

OUTRIDERS DEMO

Przygody grupy kolonizatorów na planecie Enoch, będzie nam dane poznać nie tylko na komputerach i konsolach, ale także na telefonach i tabletach z systemem Android, dzięki usłudze Xbox Cloud Gaming (wciąż obecnej w fazie beta). To o tyle istotne, że Outriders jest tytułem w pełni międzyplatformowym, więc akcję wkręcimy się razem ze znajomymi, nawet jeśli nie wszyscy będziemy ogrywać tę produkcję na tej samej platformie.

Ponieważ w porównaniu z pełną ceną gry, koszt abonamentu Xbox Game Pass jest niski, warto będzie sprawdzić Outriders już od pierwszego dnia. Można to potraktować jako test – jeśli produkcja People Can Fly nam się spodoba, możemy zastanowić się nad zakupieniem gry na stałe. Jeśli nie, to bez żadnych wyrzutów sumienia pozostawimy ją innym, a sami, opłacając Game Passa, nie stracimy na tym praktycznie nic.

A wcześniej można ograć demo Outriders

People Can Fly udostępniło możliwość sprawdzenia pierwszych minut rozgrywki Outriders, wydając demo gry. Możecie więc na własnej skórze przekonać się, czy „kupujecie” pomysł twórców z Warszawy, czy też może nie trafia on do Was w ogóle. Z wrażeniami Konrada, który ogrywał demo na Xbox Series S (żebyśmy my nie musieli), zapoznacie się w artykule poniżej.