PlayStation App

PlayStation App zaktualizowane. Sony odświeża aplikację przed premierą PlayStation 5

W końcu. Sony postanowiło znacząco odświeżyć swoją aplikację PlayStation App na urządzeniach mobilnych. Nowe funkcje bez wątpienia przydadzą się przyszłym właścicielom PlayStation 5, ale i posiadacze PlayStation 4 powinni się zainteresować najnowszą aktualizacją. Jakie nowości wprowadzono?

Reklama

Można chyba już powiedzieć, że Sony jest w pełni gotowe na nadchodzącą premierę PlayStation 5. O konsoli wiemy już praktycznie wszystko, abonament PlayStation Plus został odpowiednio ulepszony, a sklep PlayStation Store zaliczył spore odświeżenie. Ostatnim elementem układanki jest więc aplikacja PlayStation App, która również została znacząco zmodernizowana.

PlayStation App gotowe na PlayStation 5

Nowa wersja aplikacji jest reklamowana trzema sloganami „Połącz się”, „Odkrywaj” i „Kontroluj” co idealnie opisuje wprowadzone zmiany. Dzięki PlayStation App podejrzymy czy nasi znajomi są online, a jeśli tak to zobaczymy, w jaką grę aktualnie grają. Dodatkowo będziemy mogli się z nimi skontaktować przy pomocy wiadomości tekstowym, jak i głosowym. Nie zapomniano również o podglądzie profilów graczy, gdzie porównać będziemy mogli zdobyte trofea.

Dzięki PlayStation App przejrzymy również PlayStation Store, a także zakupimy wybrane przez nas produkcje. Możemy również podejrzeć najnowsze wiadomości ze świata gier (jest opcja, by włączyć w tym celu powiadomienia), a nawet zlecić naszej konsoli zdalnie zainstalowanie któregoś tytułu. Funkcja ta działać będzie nie tylko na PlayStation 5, ale i również na PlayStation 4.

Mnie oprócz samych nowych funkcji cieszy również mocno odświeżony wygląd aplikacji, a także usprawnione jej działanie — w poprzedniej wersji te dwie rzeczy mocno kulały.

Jeśli chcecie sami sprawdzić, jak prezentuje się najnowsza wersja PlayStation App, to odsyłam do sklepu Google Play i App Store, gdzie bezpłatnie aplikacje pobierzecie — lub zaktualizujecie.

Zobacz też: