Nadchodzą duże zmiany w PlayStation Store

Wraz z premierą PlayStation 5 nadchodzą duże zmiany na platformie PlayStation Store. Użytkownicy starszych konsol nie będą zadowoleni. PS3, PSP i PS Vita powoli tracą wsparcie.

Kiedy nastąpią zmiany?

Jak wiemy od samego Sony, zmiany na stronie internetowej PlayStation Store będą wchodziły w życie już w przyszłym tygodniu, tj. w dniach od 21 do 26 października. Debiut nowej wersji platformy na urządzenia mobilne jest planowany na 28. dzień tego samego miesiąca.

Reklama

PlayStation Store – co się zmieni?

Gdy zapowiedziane zmiany wejdą ostatecznie w życie, zakupy dla starszych konsol Sony nie będą już możliwe, a propozycje na „Twojej liście życzeń” zostaną całkowicie usunięte. Uniemożliwiony będzie zakup:

  • gier i dodatków na PlayStation 3;
  • gier i dodatków na PlayStation Vita;
  • gier i dodatków na PlayStation Portable (PSP);
  • motywów;
  • aplikacji;
  • awatarów;
PlayStation Store

Co to oznacza dla użytkowników starszych urządzeń?

Bez obaw, nadal będzie możliwość kupna gier, aplikacji i dodatków na starsze konsole – jednak tylko w PS Store bezpośrednio z poziomu konsol PS3, PSP i PS Vita. Posiadacze PlayStation 4 nie będą mogli szukać aplikacji, motywów i awatarów dla żadnej z wymienionych wyżej platform, w tym także dla PS4. Gracze wyposażeni w PS4 będą mogli kupować gry w nowym sklepie.

Co z zawartością, którą już posiadamy?

Na szczęście dostęp do całej zakupionej dotychczas zawartości wyżej wymienione konsole nie będzie w żaden sposób ograniczony i będziemy mogli je nadal pobierać z PlayStation Store. Aplikacje, motywy oraz awatary zostaną na konsoli PlayStation 4.