Play logo
fot. Pixabay, Wikipedia

Po Orange przyszedł czas na Plusa: Play wyłącza roaming krajowy kolejnej sieci w centrum Poznania

Według wielokrotnie składanych deklaracji, Play od początku 2022 roku chce obsługiwać swoich klientów wyłącznie za pośrednictwem własnej infrastruktury. Zanim to jednak nastąpi, operator musi wykonać jeszcze mnóstwo pracy. Poznań stanowi dla niego swego rodzaju poligon doświadczalny i właśnie zdecydowano się wyłączyć roaming krajowy kolejnej sieci w centrum miasta.

Dokładnie 11 grudnia 2018 roku Play odciął swoich klientów od zasięgu Orange w centrum Poznania. Dziś, po sześciu tygodniach, o godzinie 10:00 operator wyłączył roaming krajowy kolejnej sieci – tym razem Plusa. Dla jego klientów nie powinno to jednak stanowić żadnego problemu, gdyż jest to prawdopodobnie najlepiej pokryty zasięgiem Fioletowego obszar w Polsce – w przeciwnym razie nie zdecydowano by się na taki krok.

Reklama

W tym miejscu warto przypomnieć, że – jeśli ktoś wybiera się do centrum Poznania – najlepiej mieć ustawiony wybór operatora na automatyczny. Jeżeli bowiem użytkownik ma ustawionego „na sztywno” Plusa lub Orange, to we wspomnianym obszarze może całkowicie stracić zasięg, ponieważ Play wyłączył ich roaming krajowy w tej lokalizacji.

Na koniec lutego 2019 roku operator zamierza obsługiwać swoich klientów w centrum Poznania wyłącznie za pomocą własnej infrastruktury, więc w ciągu najbliższych tygodni wyłączy także roaming krajowy T-Mobile (o czym zapewne też nie omieszka poinformować).

Przy okazji należy również przypomnieć, że pod koniec 2018 roku Play wypowiedział umowę Plusowi o obsługę jego klientów w ramach roamingu krajowego, więc w grudniu 2019 roku współpraca obu operatorów się zakończy. W ciągu najbliższych miesięcy Fioletowy będzie intensywnie rozbudowywać swoją infrastrukturę, aby uniknąć sytuacji, w których ktoś całkowicie straci zasięg, ponieważ jego lokalizację obejmowały wyłącznie nadajniki Zielonego.

Do końca 2021 roku Play zakończy również współpracę w zakresie roamingu krajowego z Orange i T-Mobile, aczkolwiek w przypadku tych operatorów nie podano jeszcze konkretnych dat. Od początku 2022 roku Fioletowy zamierza obsługiwać swoich klientów już wyłącznie za pomocą własnej infrastruktury.

Polecamy również:

Play ma już ponad 7000 stacji bazowych, a w ciągu trzech najbliższych lat uruchomi kolejne 2500

Źródło: Blog Play