To nie będzie już „zasięg czterech sieci”. Play wyłącza roaming krajowy Orange w centrum Poznania | Tabletowo.pl

To nie będzie już „zasięg czterech sieci”. Play wyłącza roaming krajowy Orange w centrum Poznania

Dołącz do dyskusji 0

Sieć Play przekazała wczoraj wieczorem, że abonenci Fioletowej sieci ze ścisłego centrum Poznania zostaną dziś odłączeni od nadajników Orange. W ten sposób Play rozpoczyna powolny proces uniezależniania się od zasięgu konkurencyjnych operatorów, rezygnując z partnerstwa roamingowego.

Już dziś rano niektórzy Poznaniacy mogli odczuć zmianę związaną ze zrezygnowania przez Play z roamingu krajowego sieci Orange. Przede wszystkim dotknęła tych, którzy roaming krajowy na sygnał Pomarańczowych mieli ustawiony „na sztywno”. W takim wypadku można było nawet zostać odciętym od danych mobilnych.

Żeby uniknąć takich sytuacji, Play rozsyłał SMS-ami informacje o zmianach w roamingu krajowym na terenie Poznania lub kontaktował się z nimi telefonicznie. W smartfonach należy też ustawić dobór sieci na „automatyczny”, co pozwoli uniknąć niespodzianek w przyszłości.

Fioletowi zapowiadają, że podobna sytuacja będzie mieć miejsce w tym mieście w związku z sieciami T-Mobile i Plus. Kiedy umowy dotyczące współdzielenia nadajników tych operatorów wygasną, Play całkowicie przerzuci się na świadczenie usług przy pomocy własnej infrastruktury.

Tego typu operacje będą przeprowadzane także w innych miastach, ale siłą rzeczy będą mocno rozłożone w czasie. Zanim Play całkowicie oderwie się od operatorów dysponujących znacznie większą siecią przekaźników, miną lata. Na pewno jest to jednak krok w dobrą stronę.

źródło: Play dzięki GSMonline

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona