Reklama

100 zł za przedłużenie ważności konta w Play. Świetna możliwość czy skok na kasę?

Największą wadą taryfy na kartę niewątpliwie jest konieczność pilnowania terminu ważności konta, bowiem jeśli się go przegapi, można stracić zgromadzone na nim środki (choć wkrótce się to zmieni). Play udostępnił swoim klientom możliwość odpłatnego przedłużenia go, jednak nie wydaje mi się, aby było to optymalne rozwiązanie.

Reklama

Wybierając taryfę na kartę, nierzadko można otrzymać znacznie korzystniejszą cenowo ofertę niż w przypadku abonamentu. Użytkownik jednocześnie godzi się jednak na konieczność regularnego doładowywania konta i utrzymywania jego ważności, ponieważ w przeciwnym razie może stracić zgromadzone na nim środki.

Play wprowadza opcję odpłatnego przedłużenia ważności konta

Jak donieśli Czytelnicy serwisu Telepolis, w ofertach na kartę w Play pojawiła się możliwość odpłatnego przedłużenia ważności konta. Klienci mają do wyboru trzy opcje: dodatkowe 7 dni za 5 złotych, 31 dni za 20 złotych i 365 dni za 100 złotych.

przedłużenie ważności konta Play na kartę
źródło: Telepolis

Nowa opcja dostępna jest w taryfach Play Na Kartę, Play Na Kartę Lubię To! / Surf, Play Na Kartę Rok Ważności Konta, Formuła Play Na Kartę, Red Bull Mobile SieMa na Kartę, Red Bull Mobile SieMa PL na Kartę, Internet Na Kartę oraz Internet Na Kartę 2.0.

Korzystna oferta czy skok na kasę?

Nie brakuje osób, które do tej pory doładowywały konto jedynie po to, aby przedłużyć jego ważność i jednocześnie nie wykorzystywały zgromadzonych na nim środków – zapewne wielu z Was spotkało się z taką sytuacją (najczęściej zdarza się tak w przypadku starszych osób, które używają telefonu głównie do odbierania połączeń, a rzadziej dzwonią).

Wydawałoby się, że operator zrobił ukłon w stronę klientów, którzy gromadzą środki na koncie i ich nie wykorzystują, jednak na przykład w taryfie Rok ważności konta wystarczy doładować konto kwotą 5 złotych, aby przedłużyć ważność połączeń wychodzących o 365 dni, a przychodzących aż o 455 dni.

Ponadto już od kilku lat dostępna jest taryfa odNOWA, w której zgromadzone środki i wykupione pakiety są ważne bezterminowo, aż do wykorzystania ostatniej złotówki, minuty, SMS-a, czy megabajta internetu. Fakt, w przypadku niewykonania w danym miesiącu jakiejkolwiek płatnej aktywności (lub skorzystania z wykupionego wcześniej pakietu), operator pobierze 3 złote, lecz to wciąż prawie 7x mniej niż 20 złotych za 31 dni.

Jeśli zatem ktoś ma problem z przypilnowaniem ważności konta, w ofercie operatora znajdzie korzystniejsze i przede wszystkim tańsze taryfy. W przypadku zmiany zgromadzone środki są przenoszone (z wyjątkiem promocyjnych złotówek i wykupionych pakietów).

Na koniec warto przypomnieć, że na podobny mechanizm, aczkolwiek w przypadku zgromadzonych gigabajtów, zdecydowało się rok temu Orange – w taryfie Orange Free na kartę za przedłużenie ważności pakietu danych płaci się 5 złotych za 7 dni, 15 złotych za 31 dni i 99 złotych za 365 dni.

Polecamy również: