Ogromna podwyżka cen w Orange Free na kartę | Tabletowo.pl

Ogromna podwyżka cen w Orange Free na kartę

Dołącz do dyskusji 0

W miniony piątek Orange uruchomiło bardzo atrakcyjny program poleceń w Orange Flex, dzięki któremu zarówno osoba polecająca, jak i polecona może otrzymać aż 50 złotych premii. Operator zapowiedział również wprowadzenie zmian w taryfie Orange Free na kartę – niestety, klienci raczej nie będą z nich zadowoleni.

Orange Free na kartę – zasady

Orange Free na kartę jest taryfą typowo internetową – po każdym doładowaniu użytkownik otrzymuje w prezencie paczkę danych do wykorzystania przez określony czas:

Bonus internetowy 2,5 GB 5 GB 15 GB 25 GB 50 GB 100 GB
Kwota doładowania 5 złotych 10 złotych 30 złotych 50 złotych 100 złotych 200 złotych
Ważność bonusu 2 dni 5 dni 1 miesiąc 3 miesiące 5 miesięcy 5 miesięcy

Orange w dodatku idzie na rękę klientom, bowiem w przypadku, gdy skończy się ważność pakietu internetowego, a użytkownik nie wykorzystał go w całości, może w ciągu 7 dni odzyskać dostęp do „zawieszonego” transferu – wystarczy, że w tym czasie ponownie zasili konto dowolnym nominałem (przywrócone gigabajty zsumują się z nowym bonusem po doładowaniu).

Oprócz tego, użytkownik może też dokupić pakiet (jednorazowy lub automatycznie odnawialny) nielimitowanych rozmów na krajowe numery komórkowe i stacjonarne oraz nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów. Do każdego Orange dodaje także dodatkową paczkę internetu:

Liczba dni 1 dzień 3 dni 5 dni 7 dni 10 dni 31 dni 365 dni
Cena 1 złoty 3 złote 5 złotych 7 złotych 10 złotych 30 złotych* 360 złotych*
Pakiet internetu 0,5 GB 1 GB 2 GB 3 GB 5 GB 15 GB 1024 GB (1 TB)
Pakiet internetu w roamingu w UE 0,09 GB 0,26 GB 0,42 GB 0,59 GB 0,84 GB 2,51 GB 30,09 GB
Również w wersji cyklicznej nie nie nie tak nie tak nie

*do niedawna pakiety te kosztowały – odpowiednio – 25 złotych miesięcznie i 300 złotych za rok

Podwyżka cen w Orange Free na kartę

Ogromną zaletą taryfy Orange Free na kartę jest usługa „Więcej czasu na internet”, która pozwala przedłużyć ważność dostępnego pakietu internetowego o tydzień, miesiąc lub nawet rok:

Przedłużenie pakietu internetowego o Cena
7 dni 3 złote
31 dni 9 złotych
365 dni 30 złotych

Ww. ceny nie są wygórowane, dlatego wiele osób decydowało się na przedłużenie ważności przyznanych po doładowaniu gigabajtów. Szczególnie w sytuacjach, gdy na koncie zsumowała się potężna liczba transferu.

Niestety, Orange wkrótce wprowadzi nowy cennik i klienci zapłacą dużo więcej za przedłużenie ważności pakietu internetowego. Począwszy od 17 października 2019 roku opłaty będą wynosić:

Przedłużenie pakietu internetowego o Cena Różnica względem dotychczasowego cennika
7 dni 5 złotych +2 złote
31 dni 15 złotych + 6 złotych
365 dni 99 złotych + 69 złotych

Jeśli więc korzystacie z taryfy Orange Free na kartę i macie na koncie sporo gigabajtów, których na pewno nie wykorzystacie przed końcem ważności pakietu, warto przed 17 października przedłużyć ich ważność, bowiem później zapłacicie za to nawet 69 złotych (!) więcej.

Regulamin usługi „Więcej czasu na Internet” (PDF)

Źródło: Orange, Orange

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona