Telewizja Play Now TV rusza oficjalnie. Zapewnia obsługę VoD i tradycyjnej telewizji z jednego miejsca

O telewizji Play Now TV mogliście przeczytać u nas już w lutym. Dziś operator Play ogłosił oficjalny start usługi, przeznaczonej dla miłośników filmów i seriali.

Play Now TV łączy najpopularniejsze serwisy VoD z tradycyjną telewizją. Dostęp do wszystkich opcji umożliwi TV BOX. Wystarczy mieć telewizor lub monitor z wejściem HDMI oraz dostęp do internetu z minimalną prędkością 2 Mb/s. Play stworzył pakiety tematyczne, które mają spełnić wymagania fanów sportu, filmów, a także dzieci.

Jak działa PLAY NOW TV?

Przez pierwsze trzy miesiące nie zapłacimy za korzystanie z usługi. Następnie obowiązuje opłata w wysokości 20 zł za miesiąc dla abonentów PLAY NOW, natomiast dla pozostałych użytkowników 35 zł. Oprócz pakietu standardowego operator oferuje cztery dodatkowe, które użytkownicy mogą włączać i wyłączać w dowolnym momencie. Wśród nich znajdziemy m.in. kanały dla miłośników sportu (15 zł/mies.), HBO (25 zł/mies.) oraz dla dzieci (10 zł/mies.).

Pakiet podstawowy, za który płacimy 20 zł za miesiąc, ma w swojej ofercie takie kanały jak National Geographic, Comedy Central, kilka kanałów z serii Disney czy Fox i Fox Comedy. W sumie liczy on 38 kanałów.

Po podłączeniu TV BOX-a do anteny telewizyjnej lub do sieci kablowej, użytkownicy będą mieli również dostęp do popularnych kanałów telewizyjnych takich jak – Polsat, TVN, TVP1, TVP2, TV4, TV Puls, TVN7.

Zgodnie z zapowiedziami, korzystanie z usługi poprzez internet Play, ma nie pomniejszać transferu danych. Użytkownik otrzyma również możliwość nagrania 30 godzin materiału i zapisania go w chmurze (będzie przechowywany przez 180 dni) lub dokupienia dodatkowych 1000 godzin za kwotę 10 zł.

TV BOX

Urządzenie, dzięki któremu będziemy mogli korzystać z oferty Play, oparte jest na systemie Android TV 8.0 i ma wbudowane 8 GB pamięci wewnętrznej. Umożliwia to instalowanie na nim aplikacji ze sklepu Google Play dla Android TV. Sprzęt wspiera jakość 4K i HDR, więc jeśli posiadamy w domu telewizor 4K i internet o prędkości ok. 20-25 Mb/s, będziemy mogli cieszyć się dostępem do materiałów w najlepszej jakości.

„Czarna skrzynka” umożliwia także wyszukiwanie treści komendami głosowymi. W ten sposób przeszukamy katalogi PLAY NOW, YouTube oraz innych aplikacji, które są zintegrowane z wyszukiwarką Google na Android TV.

 

źródło: informacja prasowa