(fot. pexels.com)

Nowość w Play MIX – ubezpieczenie ekranu smartfona (i nie tylko) za złotówkę (!)

Mimo że producenci stosują różne zabiegi konstrukcyjne w celu wzmocnienia swoich smartfonów, nadal są one narażone na uszkodzenia, szczególnie w obszarze wyświetlacza. Użytkownicy coraz częściej decydują się więc dokupić dodatkowe ubezpieczenie ekranu i od teraz taką możliwość mają również klienci, którzy wybiorą ofertę MIXPlay. Na dodatek zapłacą za to tylko jedną złotówkę.

Dwa lata temu, w maju 2018 roku, Play wprowadził do swojej oferty pakiet o nazwie Play360 za 20 złotych miesięcznie, który obejmuje m.in. naprawę wyświetlacza wraz z obudową, przyciskami i aparatem fotograficznym (roczny limit napraw 1000 złotych bez limitu ilościowego).

W lipcu zeszłego roku operator uzupełnił swoje portfolio o pakiet Play360 MAX, który kosztuje 10 złotych więcej, ale oferuje wyższy limit roczny (2400 złotych) i obejmuje większą liczbę komponentów smartfona oraz naprawę również w przypadku zalania (także wodą morską).

Ww. pakiety są jednak dostępne wyłącznie dla klientów, którzy podpiszą umowę abonamentową z Play. Operator przygotował teraz ofertę dla osób wybierających MIX.

Play MIX – ubezpieczenie wyświetlacza w smartfonie za złotówkę

Zaletą tej oferty ma być fakt, że za ubezpieczenie klienci zapłacą tylko jedną złotówkę, a otrzymają gwarancję naprawy ekranu wraz z obudową, przyciskami i aparatem fotograficznym, jeśli uległy uszkodzeniu wraz z wyświetlaczem. Roczny limit kosztów napraw wynosi 600 złotych. Użytkownik będzie mógł zgłosić uszkodzenie online lub telefonicznie, a kurier bezpłatnie odbierze i potem przywiezie smartfon.

źródło: Blog Play

Ubezpieczenie będzie obowiązywać przez dwa lata. Oferta początkowo ma być dostępna wyłącznie w salonach Play, ale operator planuje udostępnić ją również przez swój eshop.

Oferta MIX w Play

Jeżeli klient zdecyduje się dokupić ubezpieczenie ekranu w smartfonie w ofercie MIX, może wybrać jedną z taryf: MIX S, MIX M lub MIX L. W zależności od pakietu, wiąże się to z wykonaniem 24 doładowań w kwocie przynajmniej 40 zł, 50 zł lub 60 zł.

Jeśli natomiast ktoś będzie chciał zapłacić mniej za smartfon, wówczas pierwszych 12 doładowań jest w podanych powyżej kwotach, a kolejne 12 musi być dwukrotnie większe (tj. 80 zł, 100 zł lub 120 zł). Ewentualnie można też zdecydować się na dodatkowe 24 doładowania w niższych kwotach, wtedy umowa trwa 36 miesiące (klient podejmuje decyzję dopiero po wykonaniu 12 uzupełnień konta).

Play MIX
Aktualna oferta MIX w Play (źródło: Blog Play)

Klienci nie muszą jednak dokupować ubezpieczenia wyświetlacza w smartfonie – wówczas za każdy z dostępnych pakietów zapłacą 10 złotych mniej, ale jednocześnie dostaną też o 1 GB internetu mniej (tj. 2 GB w MIX S za 30 zł, 4 GB w MIX M za 40 zł i 6 GB w MIX L za 50 zł).

W opcji bez ubezpieczenia ekranu również można obniżyć cenę smartfona w analogiczny sposób jak w ofercie z ochroną wyświetlacza, tj.:

  • 12x 30 zł + 12x 60 zł (24 doładowania) lub 12x + 24x 30 zł (36 doładowań),
  • 12x 40 zł + 12x 80 zł (24 doładowania) lub 12x + 24x 40 zł (36 doładowań),
  • 12x 50 zł + 12x 100 zł (24 doładowania) lub 12x + 24x 50 zł (36 doładowań).

Źródło: Blog Play