Pikuniku za darmo w w Epic Games Store

Kolorowe, dziwne, ale przede wszystkim darmowe Pikuniku trafiło do Epic Games Store

Jeśli dwa tygodnie temu przypadło Wam do gustu zwariowane Stick it to The Man!, to polecam Wam sprawdzić dzisiejszą darmową grę od Epic Games Store. Podobieństw w mechanikach czy oprawie graficznej może nie ma zbyt dużo, ale szaleństwa tu tyle samo, a może i nawet więcej…

Reklama

Od zeszłego czwartku na każdego chętnego w Epic Games Store czekała gra RollerCoaster Tycoon 3 Complete Edition. W tym tygodniu Epic również zdecydował się na tylko jedną grę, ale za to nieco nowszą.

Pikuniku za darmo w Epic Games Store!

Na początku 2019 roku światło dzienne ujrzała gra Pikuniku – szalona produkcja wydawana przez Devolver Digital i wyprodukowana przez studio Sectordub. Jest to dość skromna gra logiczna o bardzo specyficznym świecie, humorze i postaciach. Całość zamyka się w 12 różnorodnych poziomach z całą masą zagadek logicznych.

Na bardzo duży plus zaliczyć mogę tej grze tryb lokalnej kooperacji, który w tego typu produkcjach zawsze sprawdza się wyśmienicie. To, co z pewnością wyróżnia również Pikuniku, to kolorowa i dość minimalistyczna oprawa graficzna, przypominająca chociażby LocoRoco znane z konsoli PSP.

Wymagania techniczne Pikuniku prezentują się następująco:

System operacyjny:Windows 7/8.1/10 x86 lub x64
Procesor:Intel Core 2 Duo E4500 (2x 2200) lub równoważny
Pamięć RAM:2 GB
Karta graficzna:GeForce 9600 GT (512 MB) lub Intel HD Graphics 2500
Wolne miejsce na dysku:300 MB

Niestety, w Pikuniku nie znajdziemy polskiej wersji językowej, w zamian jednak grę odpalimy na sprzętach z systemem MacOS.

Pikuniku możecie przypisać sobie za darmo do konta ze strony Epic Games Store lub bezpośrednio w aplikacji sklepu.

Gra dostępna jest za darmo do 8 października 2020 roku. Tego dnia, o godzinie 17:00, w Epic Games Store zostanie udostępniony kolejny darmowy tytuł.

Zobacz też: