Rocket League

W przyszłym tygodniu zagramy w pełni darmowe Rocket League! Na PS4 i Switchu nie będzie potrzebny nawet abonament

O tym, że Rocket League zmieni swój model biznesowy, wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Twórcy jednak nie chcieli wtedy zdradzić dokładnej daty przejścia na free to play. Aż do teraz – wiemy już, że w pełni darmowe Rocket League zagramy już w przyszłym tygodniu!

Jeszcze we wrześniu Rocket League przejdzie na model free to play

Aż chciałoby się rzec – NARESZCIE! Jak możemy dowiedzieć się z oficjalnego komunikatu na stronie gry, Rocket League już 23 września 2020 roku przejdzie na model free to play i to na wszystkich czterech platformach. Co bardzo ważne, gra studia Psyonix zostanie również wtedy usunięta ze sklepu Steam i przejdzie na wyłączność do Epic Games Store.

Wszyscy obecni posiadacze tej produkcji nie powinni jednak czuć się poszkodowani, bo dostaną grę w wersji Legacy wraz ze wszystkimi dodatkami. Równocześnie z premierą nowej wersji gry, zostanie również dodana nowa zawartość – więcej o niej znajdziecie na stronie gry.

Z okazji przejścia na model free to play, twórcy opublikowali świetnie wyglądający zwiastun Rocket League:

Na PlayStation 4 i Nintendo Swich zagramy bez wykupionego abonamentu online!

To, co najpewniej ucieszy wielu graczy, to informacja, że na konsoli PlayStation 4 i Nintendo Switch nie będziemy potrzebować wykupionego abonamentu online, by zagrać w Rocket League. Niestety, w przypadku wersji na Xbox One, trzeba będzie mieć aktywny abonament Xbox Live Gold lub usługę Xbox Game Pass Ultimate – bez którejkolwiek z nich, funkcje sieciowe niestety nie będą dostępne.

Pierwotnie Rocket League debiutowało w lipcu 2015 roku na PC i PlayStation 4. Rok później pojawiło się na Xbox One, a pod koniec 2017 roku tytuł ten podbił również i Nintendo Switch. Gra studia Psyonix odniosła ogromny sukces na każdej z platform, a przejście na darmowy model biznesowy najpewniej tylko poprawi końcowe wyniki tej produkcji.

Polecamy również: