Pierwsze zdjęcia tabletu HP Topaz z WebOS. Będzie też Opal

Powiem Wam szczerze, że pisząc newsa – ciekawostkę na temat promocji Samsunga Galaxy Tab we Włoszech nie spodziewałam się, że coś mnie jeszcze dzisiaj w naszym temacie (tabletów – przyp.) zaskoczy. A jednak! Niezawodni redaktorzy Engadget dotarli do pierwszych zdjęć tabletu HP, pracującego w oparciu o WebOS, którego premiera ma mieć miejsce 9 lutego podczas konferencji prasowej producenta.

Na grafikach w tym wpisie widzicie HP Topaz (pamiętacie klawiaturę do tego modelu?) – tablet mający oferować dotykowy ekran o przekątnej 9-cali. Z powyższej grafiki można wywnioskować także, że będzie posiadał kamerkę do połączeń wideo, port micro USB oraz głośniki.

Producent ma także zaprezentować drugi model – o nazwie kodowej Opal, który będzie się mógł pochwalić 7-calowym wyświetlaczem. Oba urządzenia mają pracować dzięki procesorom o częstotliwości taktowania 1,2 GHz.

Wszystko wskazuje na to, że będą trzy wersje tabletu Opal: z WiFi (bez 3G), z 3G oraz z LTE – wszystkie mają trafić do sprzedaży we wrześniu. Według wstępnych informacji Topaz, większy z modeli, ma się pojawić na rynku wcześniej, ale dokładnie nie wiadomo kiedy.

Na więcej szczegółów na temat tabletów HP przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać – być może właśnie do 9 lutego, czyli do konferencji prasowej producenta. Miejmy jednak nadzieję, że wcześniej pojawią się przecieki, które będą mogły nas zainteresować.

Jak Ci się podoba HP Topaz?

źródło