Ważne

Przeciekła klawiatura Bluetooth do tabletu Palm Topaz

HP wraz z podległą firmą Palm intensywnie myśli nad tabletem internetowym z WebOS, który dotychczas znany był spod nazwy PalmPad. Wszystko wskazuje na to, że z każdym dniem zbliżamy się do jego premiery. Do sieci przeciekła klawiatura Bluetooth, która – jak podało zaufane źródło Engadget – jest przeznaczona właśnie do tabletu Palm, którego nazwa kodowa to Topaz.

Według informatorów, Palm Topaz (HP Topaz?) ma trafić na rynek w pierwszej połowie 2011 roku – wtedy też na rynku pojawi się klawiatura. Tablet ma być wyposażony w duży wyświetlacz dotykowy, a wokół niego ma nie być żadnych przycisków.

Zaufane źródło wspomnianego serwisu twierdzi, że klawiatura Bluetooth do Topaz – oprócz specyficznych klawiszy dla WebOS – posiada także przycisk Windows. Można się więc domyślać, że akcesorium to będzie sprzedawane także do dowolnego użytku z innymi urządzeniami mobilnymi – niekoniecznie z tabletem Topaz.

Poczekajmy do zbliżających się targów CES 2011 (6-9 stycznia) – być może właśnie w Las Vegas coś się wyjaśni na temat tego urządzenia.

źródło

Komentarze

 • hellypton

  Ciekawa sprawa, pytanie czy będzie współpracować tylko z tym tabletem, czy innymi też.

 • Oczekujacy…

  Ale na co komu to ? Jaki jest sens targania tego razem ze sobą? Mija się wtedy z celem zakup tabletu . A klawiaturka jak fajna to i owszem kupić i do komputera podłączyć.
  Zapewne ktoś inny napisze ze przyda się w domu , ale myślę ze ktoś kto kupuje tablet ma już komputer stacjonarny w domu.

 • kashiash

  ja nie mam komputera stacjonarnego a kupiłem tablet ;)
  tak powaznie to ma laptopa, ale tego trzeba uruchomić zwykle troche to trwa, a tablet cyk i mogę odebrać pocztę, odpisac na maile, a do tego taka klawiatura jest w sam raz.

 • Oczekujacy …

  Po co sie tu rozpisywac o laptopie jak on ją ma już w sobie ,wiec laptop nic tu nie wnosi do naszego tematu .Napisałem tylko czysto -praktycznie do czego to moze byc czyli do komputera .
  Jesli chodzi o predkość przy np jednokrotnym napisaniu maila ,wiadomosci uważam ze to szybciej bedzie bez tej klawiatury bo :
  -zanim uruchomimy bluetootha
  -zanim połozymy tablet i wezmiemy w swoje ręce klawiature i cokolwiek napiszemy
  TO bez tej klawiatury wykonamy to szybciej na SAMYM tablecie …
  To bedzie jakieś jeden cyk i klik :)

  Inna sprawa gdy tablet jest wiekszy i np bierzemy sie za redagowanie textu …to i owszem moze sie przydać ale do takich małych 5 i 7 calowców ?..

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona