Pierwsze tablety HP i Dell z Windows 8 RT w Q4 2012 - Tabletowo.pl

Pierwsze tablety HP i Dell z Windows 8 RT w Q4 2012

Tabletowo.pl Pierwsze tablety HP i Dell z Windows 8 RT w Q4 2012 Nowości Plotki / Przecieki

Od dłuższego czasu podejrzewaliśmy, że w czwartym kwartale bieżącego roku na rynku pojawią się tablety z Windows 8 pochodzące nie tylko ze stajni Asusa, Toshiby i Lenovo, ale także Dell i HP. Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że potwierdzenie tych informacji jest dla nas niespodzianką. Choć o nowych „dachówkach” HP i Dell wiemy co nieco, niezwykle interesująca jest informacja, że obaj producenci nie zamierzają skupić się wyłącznie na urządzeniach z procesorami Intela. Jak donosi serwis DigiTimes, w ich portfolio pojawią się także 10,1-calowe tablety z układami o architekturze ARM i systemem operacyjnym Windows 8 RT.

Teraz wiemy, że do grona producentów urządzeń z Windows 8 RT dołączą HP i Dell. Dotychczas tylko kilka marek zadeklarowało chęć podjęcia ryzyka inwestycji w raczkującą jeszcze platformę. Są to Toshiba, Asus, Lenovo, a być może także Samsung i Sony. Co ciekawe, ze współpracy z Nvidią (twórcą rodziny najpopularniejszych mikrochipów ARM Tegra) i Microsoftem zrezygnował Acer, który woli budować tablety z procesorami Intela (moment, czy to przypadkiem nie był HP? Wygląda na to, że DigiTimes znów stawia na szali swoją reputację…).

Urządzenia wyposażone w system Windows 8 i Windows 8 RT mają kosztować od 600 do nawet 1000 dolarów. Ich specyfikacja będzie obejmować superszybkie, wielordzeniowe układy, zintegrowane karty graficzne, wysokiej jakości wyświetlacze o przekątnej 10,1” lub większej oraz hybrydowe konstrukcje obudów. Katalizatorem rozwoju nowo powstałego „okienkowego” segmentu rynku będzie Microsoft Surface, urządzenie stworzone z myślą o udostępnieniu wydajnych i zaawansowanych technologicznie tabletów masom.

via Tablet-News

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona