Kiedy producenci smartfonów idą w telewizory: pierwsze informacje o Redmi TV

Obecnie w branży smartfonów panuje ogromna konkurencja, co jest bardzo dobre dla konsumentów. Rywalizacja producentów zaczyna przenosić się także na inne segmenty rynku. Firmy, które dotąd zajmowały się przede wszystkim telefonami, próbują swoich sił w innych dziedzinach. Na przykład Redmi może wkrótce rozpocząć prace nad własnym telewizorem.

Redmi TV

Ogólnie rzecz biorąc, telewizor od Xiaomi to dla nas nie pierwszyzna. W gruncie rzeczy można było domyślać się, że Redmi pójdzie śladem swojej firmy-matki. Dziś dwóch menedżerów wysokiego współpracujących marek zasugerowało, że Redmi TV jest już w planach.

Reklama

Dziś rano Li Xiaoshuang, dyrektor generalny marki Xiaomi TV opublikował na Weibo post, w którym stwierdził, że bliżej zaprzyjaźni się z Lu Weibingiem, który jest dyrektorem generalnym marki Redmi. To podsyca spekulacje odnośnie prac nad Redmi TV, o którym od jakiegoś czasu mówi się w kuluarach.

Internauci próbowali wyciągnąć nieco więcej szczegółów od obu panów. Jeden z nich powiedział, że Redmi TV stanie się telewizorem niskiej klasy, podczas gdy Xiaomi TV pozostanie serią urządzeń flagowych. Li Xiaoshuang nie potwierdził jednak tej wypowiedzi, choć także jej nie zaprzeczył.

Jeszcze w czerwcu tego roku Lu Weibing poprosił internautów o komentarze, czy widzieliby w ofercie takie urządzenie jak Redmi TV? To była pierwsza wskazówka, że Redmi myśli o tego typu sprzęcie.

Xiaomi TV

W Chinach i Indiach telewizory Xiaomi sprzedają się naprawdę dobrze. Od wielu kwartałów są największą marką tego segmentu w obu krajach. Według danych Aowei.com, w I kwartale 2019 r. Xiaomi TV sprzedało się w liczbie 2,3 miliona sztuk w Chinach, co oznacza wzrost o 79% rok do roku. Nie każdego jednak stać na drogi telewizor, dlatego Redmi będzie chciało wejść na rynek z czymś bardziej przystępnym cenowo.

W ostatnich miesiącach można dostrzec wzmożone zainteresowanie producentów smartfonów możliwościami, jakie niesie ze sobą produkcja i sprzedaż telewizorów. Swoje konstrukcje przygotowują już Huawei i OnePlus. Zapowiada się ciekawa walka na nowym dla tych producentów polu.

OnePlus pracuje nad własnym telewizorem z nazwą prostą jak budowa cepa

źródło: Weibo przez GizChina