Krótko o pozostałych nowościach od Xiaomi: 75-calowym telewizorze i samodzielnych okularach VR

Na dzisiejszej premierze zorganizowanej przez Xiaomi poznaliśmy trzy smartfony, odświeżoną nakładkę systemową oraz inteligentną opaskę. To jednak jeszcze nie koniec nowości. Chińczycy zaprezentowali nowy model telewizora oraz całkowicie samodzielne okulary do rozszerzonej rzeczywistości. Zainteresowani?

Okulary Xiaomi Mi VR powstały we współpracy z firmą Oculus. Ich najważniejszą cechą jest to, że do pracy nie potrzebują smartfona, którego umieszczalibyśmy w obudowie gogli. Mają bowiem wbudowany ekran LCD o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, na którym będą wyświetlane wszystkie interesujące nas treści.

Reklama

Xiaomi Mi VR są napędzane procesorem Qualcomm Snapdragon 821 i dostępne są dwie wersji pamięci wbudowanej: 32 lub 64 GB. Całość dopełnia akumulator o pojemności 2600 mAh oraz dedykowany kontroler do ułatwienia obsługi.

Nie pojawiły się jednak żadne informacje na temat rozmiaru pamięci RAM oraz systemu, pod jakim urządzenie będzie pracowało. Wiadomo jednak, że Xiaomi Mi VR będzie kosztować 235 lub 281 dolarów w zależności od wielkości pamięci wbudowanej.

Oprócz okularów VR, Xiaomi zaprezentowało jeszcze odświeżoną wersję swojego telewizora. Mi TV 4, bo o nim mowa, został wyposażony w 75-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 4K. Za jego działanie odpowiada czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,8 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz układ graficzny Mali-T830.

W telewizorze umieszczono wszystkie najpotrzebniejsze moduły, takie jak dwuzakresowe WiFi, Bluetooth Low Energy, a całość dopełnia 32 GB pamięci. Nie zabrakło rozbudowanych funkcji smart, a także dedykowanego asystenta głosowego.

Xiaomi Mi TV 4 został wyceniony na około 1405 dolarów. Nie wiemy jednak kiedy będzie on dostępny w sprzedaży.

Źródło: gizmochina, Xiaomiandroidheadlines, @XiangW_