Petal Mail

Huawei będzie mieć swojego maila. W Chinach ruszyły testy Petal Mail

Huawei ciągle musi łatać dziury po utracie dostępu do usług Google. Kolejnym krokiem w tym temacie wydaje się być własna usługa emailowa. W Chinach właśnie udostępniono testową wersję Petal Mail, potencjalnej alternatywy dla Gmaila.

Po mapach czas na maile

Odkąd administracja Stanów Zjednoczonych zdecydowała się wpisać Huawei na listę podmiotów, które potencjalnie zagrażają bezpieczeństwu USA, Chińczycy nie mają łatwego życia. Huawei dzielnie stara się przekonywać użytkowników w Europie, że życie bez usług Google istnieje. Chiński gigant ciągle inwestuje niemałe pieniądze, rozbudowując swoje własne usługi HMS (Huawei Mobile Services), a także zachęca producentów innych aplikacji, by umieszczali je w sklepie AppGallery.

Ostatnio na łamach serwisu informowaliśmy o kolejnych ulepszeniach, jakich doczekać mają się Mapy Petal, czyli alternatywa dla popularnych Map Google. Teraz do sieci trafiły informacje na temat testów usługi email jakie Huawei zaczęło w Chinach – Petal Mail. Czym spróbuje zachęcić do siebie mail od Huawei?

Przejrzysty interfejs

Na ten moment nie ma zbyt wielu szczegółów na temat samej usługi. Za sprawą dostępnych zdjęć, możemy natomiast przekonać się jak wygląda interfejs samej aplikacji. Trzeba przyznać, że jest on dość prosty i sprawia wrażenie przejrzystego, a całość wpisuje się w styl aplikacji Huawei, jak chociażby przeglądarkowych wersji notatek czy galerii.

Petal Mail - Interfejs
Interfejs Petal Mail (fot. XDA Developers)

Z pewnych podobieństw do Gmaila widzimy po lewej stronie pasek z opcjami odpowiadającymi za przejście do skrzynki odbiorczej, wyświetlenia ważnych wiadomości, wysłanych czy spamu. Jednakowoż, trzeba zaznaczyć, że większość współczesnych interfejsów aplikacji mailowych wygląda bardzo podobnie. Panel użytkownika podzielony jest na dwie kolumny, gdzie z jednej wybieramy interesującą nas kategorię, a z drugiej konkretną wiadomość email do wyświetlenia. Adresy email założone w ramach Petal Mail będą się składać z wybranej przez nas nazwy użytkownika, a następnie zakończone poprzez końcówkę @petalmail.com.

Obecnie nie ma żadnych informacji na temat dostępności usługi email w Europie. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że dużo aplikacji Petal trafiało prędzej czy później na inne rynki niż chiński, możemy spodziewać się w przyszłości informacji na temat debiutu Petal Mail poza Chinami.