PES 2020 dostał wyłączną licencję na Juventus i jego stadion

Do tej pory to zwolennicy Pro Evolution Soccer zazdrościli graczom serii FIFA niemal kompletnych licencji na poszczególne ligi i zespoły. W tym roku sytuacja się zmieniła – to gracze PES 2020 będą mogli zagrać Juventusem Turyn, w produkcji EA zobaczymy za to Piemonte Calcio.

Pro Evolution Soccer – seria gier piłkarskich produkcji Konami od wielu lat była kojarzona z bardzo dobrym modelem rozgrywki oraz niepowtarzalnym klimatem podczas gry. Jednym z jego nieodzownych elementów był brak oryginalnych nazw klubów, ich herbów i stadionów, nawet w wielu czołowych europejskich ligach. Wyłączne prawa do ich wykorzystania w zakresie e-rozrywki należały bowiem do największego konkurenta – Electronic Arts i ich serii FIFA.

O tym nie słyszałeś! Setki ciekawostek z gier, które wprawią Cię w osłupienie

W tym roku Japończycy postanowili wziąć odwet na konkurencji i namówili aktualnego mistrza Włoch – Juventus Turyn – do udzielenia im licencji na wyłączność na swój klub. Dzięki temu tylko w tej grze zobaczymy herb, nazwę, stroje oraz stadion klubu ze stolicy Piemontu.

Wojciech Szczęsny w PES 2020 (fot. Konami)

Konami poinformowało, między innymi, o wyjątkowo pieczołowitym odwzorowaniu piłkarzy Starej Damy, z wykorzystaniem technologii skanowania 3D. Sympatyków włoskiej drużyny z pewnością ucieszy możliwość podziwiania Cristiano Ronaldo, Wojciecha Szczęsnego i spółki w niespotykanej do tej pory jakości. Uzyskanie praw na wyłączność najprawdopodobniej oznacza również, że na okładce gry zobaczymy właśnie CR7.

Gracze, którzy zdecydują się wybrać najnowszą wersję FIFY, również będą mogli grać piłkarzami Juventusu, lecz wystąpią oni bez herbu klubu, w zespole o nazwie Piemonte Calcio. Elektronicy zapewniają jednak, że sama zmiana nazwy drużyny i brak charakterystycznego loga czy stadionu w żaden sposób nie wpłyną na rozgrywkę, a piłkarze drużyny Bianconeri będą dostępni w trybie Ultimate Team w formie kart.

Demonstracyjna wersja tegorocznej edycji Pro Evolution Soccer będzie możliwa do pobrania od 30 lipca. Pełna wersja zostanie udostępniona 10 sierpnia na kluczowych platformach (PC, PS4, Xbox One).

Prezydent Duda powołał… Narodową Drużynę w FIFA 19

Najnowsza odsłona gry produkcji Konami zaoferuje graczom m.in. szereg usprawnień zaproponowanych przez samych użytkowników. Pojawi się również nowy, finezyjny system dryblingu, który powstał we współpracy ze znanym z występów dla FC Barcelony Andresem Iniestą.

Cristiano Ronaldo w grze PES 2020 (fot. Konami)

PES 2019 schodzi z boiska! W lipcowym PS Plus zastąpiło je Detroit: Become Human

Źródło: Eurogamer.pl, Juventus, Konami