Prezydent Duda powołał… Narodową Drużynę w FIFA 19

Chyba nie ma lepszego potwierdzenia, że w Polsce e-sport staje się coraz bardziej popularną i ważną rozrywką jak informacja, że właśnie powołano Narodową Drużynę w FIFA 19. Stoi za tym nie kto inny, jak Prezydent Andrzej Duda, który 5 kwietnia spotkał się z czterokrotnym Mistrzem Polski w grę FIFA.

Wspomnianym we wstępie mistrzem jest Miłosz „milosz93” Bogdanowski, który wraz z Jakubem „cyanide” Mikołajewskim złożą zespół składający się z najlepszych polskich graczy e-sportowych. Panowie są profesjonalnymi graczami FIFA w Legii Warszawa, więc nie można im odmówić doświadczenia. Już wkrótce zostanie opublikowana pełna lista ze składem Narodowej Drużyny esportowej.

„To odpowiedź na apel graczy FIFA, którzy ubolewają, że Polska nie wystawiła swojej reprezentacji w pierwszych FIFA eNations Cup. Dzięki inicjatywie Prezydenta, Narodowa Drużyna esportowa będzie mogła wystartować w kolejnych rozgrywkach.

Będzie to jedna z pierwszych drużyn narodowych powołanych w Europie. Polska chce uczestniczyć w rozwoju świata sportów elektronicznych.” – informuje Kancelaria Prezydenta.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli kibiców i organizatorów Narodowej Drużyny e-sportowej w FIFA 19, to jest duża szansa, że Polska weźmie udział w kolejnej edycji FIFA eNations Cup i zawalczy o tytuł mistrza.

Prezydent Andrzej Duda wraz z czterokrotnym Mistrzem Polski w grę FIFA Miłoszem Bogdanowskim – fot: Krzysztof Sitkowski

FIFA 19 to już dwudziesta szósta część serii, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest to również prężnie rozwijająca się gra w dziedzinie e-sportu, której rozgrywki na całym świecie śledzi tysiące graczy.

A co wy sądzicie o reprezentacji Polski w FIFA 19? Macie zamiar jej kibicować podczas jej wirtualnych zmagań?

Źródło: Kancelaria Prezydenta, zdjęcie: Krzysztof Sitkowski