(fot. Bank Pekao SA)

Nowość PeoPay Kids – najmłodsi kupią kody do gier za pomocą aplikacji

W aplikacji PeoPay Kids, która dedykowana jest dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat, pojawiła się nowa funkcja. Teraz najmłodsi, oczywiście pod kontrolą rodziców, zyskali możliwość zakupu kodów do gier na wielu popularnych platformach.

Reklama

PeoPay Kids, czyli mobilna bankowość dla dzieci

W zeszłym roku informowaliśmy o uruchomieniu nowej usługi przez Bank Pekao SA, która w założeniach ma pozwolić dziecku na postawienie pierwszego kroku w świecie bankowości i oszczędzania. Całość odbywa się z wykorzystaniem mobilnej aplikacji dostępnej na urządzenia z Androidem i iOS.

Aplikacja PeoPay Kids pozwala nawet kilkulatkom zarządzać własnymi oszczędnościami. Należy zaznaczyć, że dostępne są funkcje, które do niedawna można było znaleźć wyłącznie w aplikacjach przeznaczonych dla dorosłych. Mamy więc bezpłatne konto osobiste, do którego wydawana jest karta płatnicza oraz konto oszczędnościowe, podzielone na skarbonki, do których dziecko może wrzucać zaoszczędzone pieniądze.

To wszystko podane jest w interfejsie przygotowanym z myślą o dzieciach. Warto dodać, że rodzice otrzymali zestaw narzędzi, które pozwalają zarządzać rachunkami dziecka.

Zakup kodów do gier za pomocą aplikacji

Bank Pekao SA nie tylko wprowadził innowacyjną na polskim rynku aplikację PeoPay Kids, ale także zamierza ją rozwijać. W najnowszej aktualizacji najmłodsi klienci banku otrzymują dostęp do funkcji pozwalającej na zakupu kodów do gier.

Aplikacja PeoPay Kids
(fot. Bank Pekao SA)

Wspieranych jest kilka najpopularniejszych platform – Xbox, Nintendo, Blizzard czy Minecraft. Niestety, zabrakło tutaj sklepu Sony, który zapewnia dostęp do biblioteki gier na PlayStation, ale i tak jest naprawdę dobrze.

Rodzice nie powinni obawiać się nowej funkcji. Podobnie jak w przypadku innych możliwości w aplikacji, także tutaj mają pełną kontrolę nad działaniami dziecka. Po pierwsze, mogą włączyć lub wyłączyć nową opcję. Po drugie, zakup kodu zawsze wymaga akceptacji rodzica, co pozwala na wybranie odpowiednich tytułów.

Nowość dostępna jest już w aplikacji PeoPay Kids w wersji 1.2.0, którą pobierzemy z Google Play i App Store. Szczegółową instrukcję, jak korzystać z funkcji, znajdziemy na stronie banku.