Huawei MatePad 11 tablet
Huawei MatePad 11 (źródło: Huawei)

Koniec tajemnic – nareszcie poznaliśmy pełną specyfikację Huawei MatePad 11

Huawei trochę bawi się z nami w kotka i myszkę. Huawei MatePad 11 został zaanonsowany już ponad miesiąc temu i nawet pojawił się w Niemczech. Mimo to aż do tej pory jego specyfikacja pozostawała nieznana. Nareszcie się to jednak zmieniło.

Jak zostało wspomniane, model ten został po raz pierwszy zapowiedziany 2 czerwca 2021 roku, obok Huawei MatePad Pro 12.6 i Huawei MatePad Pro 10.8. Kilka dni później pojawił się na niemieckiej stronie marki, za pośrednictwem której można go już zamawiać. Mimo to, pełna specyfikacja Huawei MatePad 11 aż do teraz pozostawała nieznana. Teraz nareszcie jednak wiemy, co dokładnie oferuje to urządzenie.

Specyfikacja Huawei MatePad 11 nareszcie jest znana

Należy zacząć od tego, że Huawei MatePad 11 pracuje pod kontrolą systemu HarmonyOS 2.0, dzięki któremu będzie doskonale współpracował z innymi urządzeniami marki z tym oprogramowaniem, a także zapewni znacznie wygodniejsze korzystanie z tabletu dzięki lepiej dopasowanemu do takich konstrukcji interfejsowi, który m.in. zapewnia dock z aplikacjami.

Uwagę klientów może zwrócić również uwagę fakt, że na pokładzie tego sprzętu znajduje się procesor Qualcomm Snapdragon 865. Producent nie zapewnił jednak obsługi sieci 5G, ani innej żadnej możliwości transferu danych komórkowych. Jest za to wsparcie dla superszybkiego WiFi 6.

specyfikacja Huawei MatePad 11 nareszcie jest znana
źródło: Huawei

Specyfikacja Huawei MatePad 11 obejmuje również wyświetlacz TFT LCD (IPS) o przekątnej 10,95 cala i rozdzielczości 2560×1600 pikseli (proporcje 16:10). Producent informuje, że zapewnia on pokrycie palety barw DCI-P3, a także wsparcie dla obsługi rysikiem Huawei M-Pencil. Ten ostatni klient musi jednak dokupić osobno, podobnie jak opcjonalną klawiaturę.

Huawei MatePad 11 ma na pokładzie też po cztery głośniki i mikrofony oraz aparaty o rozdzielczości 13 Mpix (f/1.8) z diodą doświetlającą na panelu tylnym i 8 Mpix (f/2.0) na przodzie. Do tego wspiera również systemy lokalizacji GPS, Glonass, Beidou, Galileo i QZSS. Całość zasila akumulator o typowej pojemności 7250 mAh, który można ładować z mocą do 22,5 W przez port USB-C (USB 3.1 Gen 1). Co więcej, jest wsparcie dla USB OTG, dzięki czemu tablet może oddać prąd innym urządzeniom, czyli posłużyć jako power bank (maksymalne ładowanie do 5 V/1.5 A).

Huawei MatePad 11 ma wymiary 253,8×165,3×7,25 mm i waży 485 gramów. Na rynku chińskim tablet będzie dostępny w konfiguracjach z 6 GB RAM oraz 64 GB, 128 GB lub 256 GB pamięci wbudowanej (tę ostatnią można rozszerzyć przy pomocą karty microSD o maksymalnej pojemności 1 TB).

Na tę chwilę nie wiemy, kiedy Huawei MatePad 11 trafi do Polski, ale wydaje się to nieuniknione.