PC Building Simulator 2
źródło: PC Building Simulator

Za kilka dni zbudujesz komputer marzeń na nowo. Dzięki PC Building Simulator 2

PC Building Simulator to świetne narzędzie, będące fajną opcją dla entuzjastów budowania najprzeróżniejszych konfiguracji komputerowych. Jak się okazuje, już za kilka dni swoją premierę będzie miała druga odsłona gry. Co więcej, już można ją zamawiać.

PC Building Simulator 2 – zbuduj swój komputer marzeń

Już za kilka dni (12 października br.) swoją oficjalną premierę będzie miał sequel niezwykle udanego PC Building Simulator, oznaczony numerem „2”. Za produkcję odpowiada brytyjskie studio Spiral House, natomiast grę wydaje nikt inny, jak Epic Games, który będzie miał wyłączne prawa do tytułu – oznacza to, że grę uzyskamy tylko i wyłącznie przy pomocy tej platformy.

„Dwójka” przede wszystkim otrzyma lepszą oprawę graficzną (realistyczne oświetlenie i odbicia na trailerze prezentują się super!), która oczywiście idzie za wyższymi wymaganiami graficznymi.

Te prezentują się następująco:

  • wymagania minimalne (1080p, 30 FPS): Intel Core i5-3570 / AMD FX-8350, 8 GB pamięci RAM, GeForce GTX 1050 Ti 4 GB / Radeon R9 380X 4 GB,
  • zalecania konfiguracja (1080p, 60 FPS): Intel Core i5-10400 / AMD Ryzen 5 3600, 12 GB pamięci RAM, GTX 1660 Super 6 GB / Radeon RX 5600 XT 6 GB.

Jak możemy oczekiwać, w PC Building Simulator 2 nowością okażą się sprzęty najnowszej generacji – podobnie jak w „jedynce”, będziemy mieli do czynienia z komponentami, które są dostępne na rynku, od ponad 40 przodujących producentów sprzętu.

W ostatnich miesiącach rynek PC nieco ruszył do przodu, a więc możemy się spodziewać, że gra pozwoli nam zbudowanie komputera w oparciu o platformę Intel 12. generacji, procesory AMD Ryzen 7000, pamięci DDR5, a także najnowsze RTX-y 4000 (gra będzie miała premierę w tym samym dniu, w którym nowe GeForce trafią do sklepów!).

Poza budowaniem komputerów w PC Building Simulator 2, będziemy je mogli również przetestować pod kątem wydajności, poboru mocy, temperatur, głośności – no i oczywiście dopracować te aspekty. Co więcej, możemy zrobić fotkę naszego peceta i udostępnić ją innym graczom, a także modyfikować studio pracy.

Jak wygląda cena?

Już teraz można zamawiać PC Building Simulator 2 w promocyjnej cenie 79,91 złotych (standardowa to 88,79 złotych). Premiera będzie miała miejsce już za kilka dni – w środę, 12 października, natomiast promocja potrwa do 1.11.2022.