fot. PKN Orlen

Orlen Pay pozwala już korzystać z Apple Pay i BLIKA

Aplikacja Orlen Pay, która zapewnia wygodną metodę płacenia za paliwo bez konieczności wchodzenia do sklepu, otrzymała ważną aktualizację w wersji na iOS.

Orlen Pay z obsługą nowych metod płatności

Cieszy fakt, że właśnie teraz, podczas trwającej pandemii koronawirusa, Orlen Pay otrzymuje nowe funkcje. Jak najbardziej mogą one zachęcić kierowców, aby sięgnąć po aplikację i ograniczyć kontakt z pracownikami stacji. Niedawno właściciele smartfonów z Androidem otrzymali możliwość korzystania z biometrii i płacenia nie tylko za paliwo. Natomiast teraz na urządzeniach z iOS pojawiły się dodatkowe metody płatności.

Jak informuje serwis myapple.pl, ostatnia aktualizacja Orlen Pay w wydaniu na iOS wprowadziła możliwość płacenia za pomocą Apple Pay i BLIKA. Nie trzeba już więc dodawać karty płatniczej w aplikacji, aby zapłacić za paliwo i inne usługi. Po zeskanowaniu kodu QR znajdującego się na dystrybutorze paliwa, pojawia się opcja wybrania trzech metod płatności – karta, Apple Pay lub BLIK.

Biometryczne zabezpieczenia i obsługa dodatkowych transakcji

Warto jeszcze wspomnieć o pozostałych nowościach, które w ostatnich aktualizacjach trafiły do Orlen Pay. Po wdrożeniu zmian w aplikacji na Androidzie, Orlen zdecydował się udostępnić zestaw przydatnych funkcji dla użytkowników iOS.

Aplikacja pozwala już na na płatności nie tylko za paliwo, ale również za inne produkty, które znajdują się na podjeździe. Bez kontaktu z pracownikiem stacji możemy kupić m.in. płyn do spryskiwaczy. Ponadto, Orlen Pay obsługuje również płatności za skorzystanie z myjni dostępnych na wybranych stacjach.

Dodano jeszcze obsługę biometrycznych zabezpieczeń dostępnych w iPhone’ach, co powinno podnieść komfort logowania się do aplikacji. Na starszych smartfonach Apple można skorzystać z czytnika linii papilarnych Touch ID. Z kolei na nowszych modelach, tych z notchem, uwierzytelnianie odbywa się za pomocą systemu rozpoznawania twarzy Face ID.

Ostatnie aktualizacje wprowadziły jeszcze zmianę procesu rejestracji użytkownika, automatyczne pobieranie danych z SMS-ów, możliwość ponownej wysyłki faktury, możliwość dodania kilku numerów rejestracyjnych pojazdów, obsługę rabatów Biznes Tank oraz Karty Dużej Rodziny oraz szczegółowe informacje o usługach dostępnych na stacjach paliw ORLEN.

Polecamy również:

Skoda Enyaq iV – pierwszy w pełni elektryczny SUV z Czech

źródło: myApple, App Store