Od teraz jest drożej w Orange na kartę. „Klient płaci więcej, ale ma więcej usług”

Do tej pory „Orange na kartę” było jedną z najlepszych opcji, jeśli chodzi o stosunek miesięcznych kosztów do tego, co sieć dawała nam w zamian za stałe 25 zł. Dodatkowo cieszyły bonusy za staż. Cóż, wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć.

Orange ogłosiło na swoim blogu zmiany w ofercie Unlimited. Różni się od poprzedniej wersji usługi dwoma ważnymi rzeczami:

Reklama
  1. MMS-y również można wysyłać bez limitów (wcześniej były płatne)
  2. pakiet gigabajtów dla wszystkich jest równy (nie przewiduje się bonusów za staż)

5 zł drożej niż dotychczas

Nowa wersja Unlimited kosztuje 30 zł w wariancie na 31 dni, a więc 5 zł więcej niż dotychczas. Dostajemy za to:

  • nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych w kraju
  • stały pakiet danych (np. zawsze 15 GB w wariancie na 31 dni)

Usługa jest dostępna dla klientów wszystkich taryf Orange na kartę (z wyjątkiem taryfy „Zawsze bez limitu”)

W nowej usłudze wielkości pakietów danych są niezależne od stażu, wersji usługi czy kolejnego odnowienia. Po ich wykorzystaniu automatycznie włączy się „lejek” chroniący przed utratą środków z konta głównego. W takiej sytuacji zawsze można ratować się pakietem 5 GB za 5 zł po wykorzystaniu pakietu bazowego. Trzeba tylko pamiętać, że sługi w wersji jednorazowej i cyklicznej wykluczają się, a niewykorzystane gigabajty nie sumują się z tymi z kolejnych aktywacji usługi.

Poprzednia wersja Unlimited nadal działa

Dobra wiadomość jest taka, że jeśli nowa taryfa Orange nam nie odpowiada, a korzystamy ze starszej jej wersji, to nikt nie będzie nas zmuszał do przesiadki. Poprzednia opcja dalej działa – warunkiem korzystania z niej jest po prostu posiadanie karty SIM aktywowanej przed 19 września 2019. Nie będzie jednak dostępna dla nowych numerów w Orange na kartę.

Wysoka podwyżka pakietu rocznego

Jeśli rzucić okiem na nowe tabelki, to wszystko to, co przekazuje Orange rzeczywiście pokrywa się z rzeczywistością: w usłudze na 31 dni podwyżka ceny wynosi 5 zł. Wzrosła także cena pakietu rocznego, z 300 zł na 360 zł. Oczywiście odpowiada to tym pięciu złotym miesięcznie więcej, ale domyślam się, że dla niektórych osób będzie to powód do poważnego zastanowienia się, czy warto migrować do Orange.

Warianty usługi i dni ważności1 dzień3 dni5 dni7 dni10 dni31 dni365 dni
Pakiet GB0.5 GB1 GB2 GB3 GB5 GB15 GB1 TB
Jednorazowa1 zł3 zł5 zł7 zł10 zł30 zł360 zł
Cykliczna

Dlaczego jest drożej?

Wojtek Jabczyński, rzecznik Orange tłumaczy na firmowym blogu:

„Nowy unlimited za 30 zł odzwierciedla zmiany na rynku. Z jednej strony klient płaci więcej, ale ceny usług dalej pozostają niskie oraz ma ich więcej, z drugiej Orange Polska może inwestować więcej w rozwój sieci mobilnej (przed nami 5G) i światłowodowej (światłowód to nie tylko szybki internet w domu, ale również transfer mobilnych petabajtów danych).”

Cóż, po ostatnich podwyżkach abonamentów, trochę droższe usługi w ofertach na kartę były tylko kwestią czasu. Ciekawe, jak sprawa ta będzie się przedstawiać u innych operatorów.

Regulaminy nowych wersji usługi Orange na kartę znajdziecie tutaj:

źródło: Orange