Składany smartfon Oppo - patent (fot. LetsGO Digital)

Składany smartfon Oppo z klapką i wyświetlaczem „na lewą stronę” – ciekawy plan

Składane smartfony to nie przyszłość, i nawet jeszcze nie teraźniejszość, ale nie przeszkadza to kolejnym producentom w produkcji urządzeń własnego projektu lub w zastanawianiu się nad różnymi formami urządzeń z elastycznym ekranem. Oppo ma ciekawy patent.

Telefon z klapką, ale z wyświetlaczem „na zewnątrz”

Do tej pory tylko Samsung i Motorola odważyli się zaprezentować własne smartfony z klapką, które byłyby wyposażone w elastyczne wyświetlacze. Motorola RAZR oraz Samsung Galaxy Z Flip mają swoje zalety i wady, ale nie można im odmówić oryginalności. Do tego niewielkiego grona chciałoby dołączyć Oppo.

LetsGO Digital wykonało grafiki bazujące na szkicach patentowych Oppo, przedstawiających składany smartfon z klapką. Jednak inaczej niż w przypadku Samsunga i Motoroli, ten konkretny model miałby zyskać tylko jeden wyświetlacz. To podobnie do Huawei Mate Xs, przy czym w tym wypadku mielibyśmy do czynienia z urządzeniem z osią rozłożenia urządzenia w poziomie, a nie w pionie.

Tego typu pomysł rzeczywiście rozwiązuje kilka problemów Motoroli RAZR i Samsunga Galaxy Z Flip, ale generuje inne. Niekwestionowanym plusem jest to, że przy takiej konstrukcji nie trzeba dzielić wyświetlaczy na wewnętrzny i zewnętrzny. Wystarczy też jeden aparat do selfie i zdjęć ogólnych. To wszystko może zwolnić sporo miejsca, które da się na przykład przeznaczyć na większą baterię.

Składany smartfon Oppo – patent (fot. LetsGO Digital)

Z drugiej strony, wyświetlacz non-stop wystawiony na zarysowania, to chyba nie jest coś, czego życzylibyśmy sobie w składanym smartfonie za niemałe pieniądze. Samsung Galaxy Z Flip co prawda dysponuje lepszą ochroną ekranu niż pierwsza generacja Galaxy Folda, ale to wciąż byłoby za mało dla urządzenia Oppo.

Chińczycy będą musieli chyba poczekać, aż na rynku pojawi się powłoka ochronna dla elastycznych wyświetlaczy, która byłaby w stanie poradzić sobie z wyzwaniami codziennego użytkowania tak wymagającego sprzętu.