Oppo Reno 5 5G

Oppo nie zwalnia tempa – seria Oppo Reno 6 już na horyzoncie

Wygląda na to, że Oppo ani myśli zwolnić tempa. Pierwsze smartfony z serii Oppo Reno 5 zadebiutowały zaledwie kilka miesięcy temu, a na horyzoncie pojawiła się już linia Oppo Reno 6. Są pierwsze informacje o specyfikacji jej przedstawicieli.

Reklama

Niezmiennie zadziwia mnie tempo, w jakim Oppo wprowadza na rynek kolejne generacje urządzeń z serii Reno. Z drugiej strony jestem w stanie to zrozumieć, ponieważ producent stara się dotrzymać kroku tempu rozwoju segmentu smartfonów. Być może marka powinna utworzyć nową rodzinę, aby użytkownicy nie musieli się godzić z myślą, że ich model tak szybko przestaje być tym najnowszym. Na razie jednak na to się nie zapowiada, bowiem na horyzoncie pojawiły się już modele Oppo Reno 6 i Reno 6 Pro.

Specyfikacja Oppo Reno 6 i Reno 6 Pro

Dla przypomnienia, pierwsze smartfony z serii Oppo Reno 5 zadebiutowały w Chinach w grudniu 2020 roku. Do Polski linia ta przywędrowała dopiero niedawno, bo zaledwie kilka dni temu. Tymczasem na horyzoncie pojawiły się już modele Oppo Reno 6 i Reno 6 Pro.

Pierwszy z nich nosi oznaczenie kodowe PEPM00 i – jak ujawnił użytkownik Twittera, który posługuje się nazwą でらっくす (ヘラ チェン) – zaoferuje on 8 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Z kolei inny leakster z Chin, Digital Chat Station, donosi, że na pokładzie tego smartfona znajdzie się też procesor MediaTek Dimensity 1200, w który został wyposażony zaprezentowany dziś realme GT Neo. Ponadto mamy spodziewać się również ekranu z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 90 Hz i systemu Android 11 z interfejsem ColorOS 11.1 na start.

Specyfikacja Oppo Reno 6 Pro ma z kolei obejmować procesor Qualcomm Snapdragon 870 wraz z 12 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Nie wiadomo jednak, czy będzie to bazowa wersja, czy pojawi się też nieco uboższa. Ponadto w tym modelu spodziewamy się także wyświetlacza z okrągłym otworem w lewym górnym rogu. Do tego podobnie, jak w modelu Oppo Reno 6, na pokładzie smartfona zostanie zainstalowany system Android 11 z ColorOS 11.1.

Data premiery Oppo Reno 6 i Reno 6 Pro nie jest jeszcze znana, ale zapewne można się jej spodziewać już w drugim kwartale 2021 roku.