Oppo A53 / fot. Kacper Żarski
Oppo A53 / fot. Kacper Żarski

Oppo Reno 5 Pro+ bliżej będzie do flagowca niż do średniaka

Oppo stara się zagospodarować każdą część segmentu smartfonów, dlatego wprowadza na rynek dużo różnych modeli. Zapowiada się na to, że seria Reno 5 również będzie bardzo rozbudowana, a w jej skład wejdzie także niemal flagowy Oppo Reno 5 Pro+ 5G.

Seria Oppo Reno 5 zostanie oficjalnie zaprezentowana już w najbliższy czwartek, 10 grudnia 2020 roku. Nic zatem dziwnego, że przed kilkoma dniami pojawiła się garść informacji na temat wchodzących w jej skład smartfonów:

Okazuje się jednak, że Oppo pójdzie śladem konkurencji i wprowadzi na rynek model Oppo Reno 5 Pro+ 5G. Będzie to już kolejny smartfon z tak rozbudowaną nazwą – wcześniej do sprzedaży trafiły m.in. Huawei P40 Pro+, Huawei Mate 40 Pro+ i Vivo X50 Pro+.

Oppo Reno 5 Pro+ bliżej będzie do flagowca niż do średniaka

Oppo postara się, aby seria Oppo Reno 5 „kompleksowo obsłużyła” klientów, ponieważ w jej skład wejdą zarówno średniaki klasy premium z modemami 5G, jak i niżej pozycjonowane modele, które nie zapewnią wsparcia dla sieci piątej generacji.

Teraz okazuje się, że do tej rodziny dołączy również niemal flagowy (a na pewno high-endowy) smartfon Oppo Reno 5 Pro+. W sieci pojawiły się informacje, że model ten zostanie wyposażony w ex-flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 865, podobnie jak nowa Motorola z serii Moto G o nazwie kodowej „nio”.

To jednak nie procesor ma błyszczeć na liście parametrów Oppo Reno 5 Pro+, tylko aparat. To w sumie nawet nie dziwi, ponieważ Oppo przykłada dużo uwagi do możliwości fotograficznych smartfonów z serii Oppo Reno. W przypadku tego modelu nie będzie inaczej.

Według nieoficjalnych doniesień, Oppo Reno 5 Pro+ będzie pierwszym na świecie smartfonem z zupełnie nowym sensorem Sony IMX7xx o rozdzielczości 50 Mpix. Ponadto na jego pokładzie znajdzie się 12 Mpix teleobiektyw (prawdopodobnie o budowie peryskopowej – spójrzcie na załączoną poniżej grafikę), a także 16 Mpix aparat z obiektywem ultraszerokokątnym. Moduł uzupełni jeszcze czwarte „oczko”, ale jego specyfikacja nie jest znana na tę chwilę.

smartfon Oppo Reno 5 Pro Plus 5G smartphone
źródło: Oppo via WHYLAB

Oppo Reno 5 Pro+ zaoferuje też wykończenie premium, ponieważ w sprzedaży pojawi się również wersja z gładką skórą na panelu tylnym. Ponadto ma to być pierwszy, masowo produkowany smartfon z elektrochromową pokrywą na tyle. Wcześniej podobne rozwiązanie zastosowano w OnePlus Concept 1, ale model ten nie trafił do sprzedaży.